Rödl & Partner doradzał przy nabywaniu kolejnych projektów fotowoltaicznych przez grupę SUNfarming

 • 08.01.2020
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Rödl & Partner wspierał grupę SUNfarming przy nabyciu pakietu 26 projektów fotowoltaicznych od dwóch podmiotów zajmujących się rozwijaniem projektów instalacji PV w Polsce, a także przy nabyciu pakietu 13 projektów fotowoltaicznych od spółki z grupy ReneSola. Transakcja została podzielona na etapy, a ostatnia spółka celowa została nabyta na początku grudnia 2019 roku. Ponadto Rödl & Partner wspierał SUNFarming przy nabywaniu mniejszych pakietów i pojedynczych projektów instalacji PV.

report image
W skład zespołu projektowego Rödl & Partner (badanie due diligence oraz kompleksowe wsparcie przy obsłudze transakcji nabycia udziałów w spółkach celowych) weszli: Piotr Mrowiec (radca prawny, associate partner); Jagna Bronk (senior lawyer), Przemysław Rogiński (radca prawny, senior lawyer), Paweł Foltman (radca prawny), Jacek Manowiec (radca prawny), Bartłomiej Wasiak (doradca podatkowy), prawnicy Aleksandra Prill i Jakub Plebański.  

Rödl & Partner doradzał SUNfarming także przy pozyskaniu środków finansowych przeznaczonych na rozwój projektów fotowoltaicznych w Polsce. Zakres wsparcia obejmował zabezpieczenie finansowe 12 milionów EUR na finansowanie budowy nowych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce oraz zwiększenia kwoty dostępnych środków finansowych w perspektywie trzech najbliższych lat do kwoty 25 milionów EUR, z przeznaczeniem na dalszy rozwój projektów fotowoltaicznych. Tym samym, SUNfarming będzie dysponował łącznie kwotą co najmniej 37 milionów EUR (ponad 155 milionów PLN) pod inwestycje na polskim rynku. Zapewnione środki finansowe mają umożliwić realizację planów SUNfarming w postaci osiągnięcia co najmniej 150 MWp zainstalowanej mocy w instalacjach PV w Polsce do roku 2022.  

SUNfarming jest niemieckim deweloperem elektrowni fotowoltaicznych, posiadającym w swoim portfelu aktywa odnawialnych źródeł energii o mocy ponad 550 MW. W Polsce intensywnie inwestuje w projekty fotowoltaiczne od 2018 r.  

Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Obecna jest w 51 krajach w 111 biurach. Na rynku polskim funkcjonuje od 25 lat, doradzając firmom z różnych branż i segmentów.
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Darmowe webinarium Kuehne + Nagel – Pociąg z Chin

 • 22.01.2020

Pociąg z Chin to temat bezpłatnego webinarium organizowanego przez firmę Kuehne + Nagel. Rok 2019 był czasem uruchamiania i testowania nowych połączeń pomiędzy Chinami i Polską. Szczególny nacisk położony został na doskonalenie jakości, powtarzalności oraz czasu tranzytu. Był to również rok bicia kolejnych rekordów ilości pociągów wyprawionych Nowym Jedwabnym Szlakiem.

Kuehne + Nagel przyspiesza swój rozwój w regionie Azji i Pacyfiku

 • 21.01.2020

Po udanym połączeniu trzech europejskich regionów, wysokim wzroście gospodarczym i pomyślnej integracji trzech kluczowych przejęć w Ameryce Północnej, firma w nadchodzących latach zamierza skoncentrować się na rozwoju regionu Azji i Pacyfiku.

Mazars informuje o doskonałych wynikach za 2019 rok

 • 21.01.2020

Bezprecedensowy wzrost przychodów o 10,4% (wzrost organiczny 9%). Przełomowy rok w dziedzinie ekspansji międzynarodowej. Dobre perspektywy osiągnięcia celów na 2020 rok.

Rödl & Partner o najważniejszych zmianach w podatkach w 2020 roku

 • 14.01.2020

„10 najważniejszych zmian w podatkach w roku 2020” to opracowanie, w którym w przystępny sposób omówiono kwestie mogące istotnie wpłynąć na działalność przedsiębiorstw i odpowiedzialność podatników w bieżącym roku podatkowym.