Rödl & Partner w gronie partnerów Fundacji Women in Law

 • 17.10.2019
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma Rödl & Partner została partnerem fundacji Women in Law wspierającej i promującej kobiety w branży prawniczej. W ramach współpracy Rödl & Partner będzie fundatorem nagrody w konkursie dla studentek na najlepszą pracę magisterską, łączącą zagadnienia prawne i nowe technologie oraz zaoferuje staż jednej ze zwyciężczyń.

Eksperci Rödl & Partner będą również uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Fundację i dzielić się wiedzą. Ponadto, planowany jest wspólny program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez doświadczone i wyróżniające się sukcesami na rynku prawniczki, oraz prawników.  

15 października odbyła się konferencja „Kobiety przyszłością branży prawniczej” inaugurująca działalność Fundacji. W panelu dyskusyjnym „Jaka będzie przyszłość branży prawniczej?” prowadzonym przez dziennikarza Pawła Rochowicza firmę Rödl & Partner reprezentowała dr Monika Behrens, która dzieliła się spostrzeżeniami na temat wykorzystania nowych technologii oraz roli kobiet w środowisku prawniczym. To bardzo ważna kwestia dla Rödl & Partner – firmy, którą cechuje bardzo wysoki procent kobiet na stanowiskach zarządczych, również wysokiego szczebla.   Celami Fundacji Women in Law są: promocja  kobiet w branży prawniczej, promowanie idei różnorodności i innowacyjności, w tym nowych technologii w branży prawniczej, edukacja w zakresie wykorzystania nowych technologii w dziedzinie prawa oraz dobrych praktyk działania na rynku prawniczym.  

Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting, a także cyberbezpieczeństwo i technologia blockchain. Obecna jest w 50 krajach w 111 biurach. Na rynku polskim funkcjonuje od 25 lat, doradzając firmom z różnych branż i segmentów.
     
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Przywrócenie pracownika na koszt i ryzyko pracodawcy.

 • 19.11.2019

Sąd pierwszej instancji nakazać dalsze zatrudnianie pracownika aż do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

Raport – Rynek magazynowy w III kwartale 2019 r. - 20 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce w przyszłym roku

 • 15.11.2019

Sektor magazynowy w Polsce odnotował kolejny dobry kwartał. W okresie od czerwca do września 2019 wynajętych zostało ponad 830 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, oddano do użytku 990 tys. mkw., a w budowie pozostaje 1,85 mln mkw. – czytamy w raporcie AXI IMMO podsumowującym III kwartał br.

Rödl & Partner wzmacnia działania w obszarze CSR

 • 14.11.2019

W polskich strukturach Rödl & Partner utworzono stanowisko całkowicie dedykowane rozwijaniu odpowiedzialnego biznesu. Firma kładzie jeszcze większy nacisk na działania dotyczące CSR.

Legalintech.pl – nowa strona Rödl & Partner o tematyce prawno-technologicznej

 • 13.11.2019

Rödl & Partner rozszerzył działalność o usługi prawno-technologiczne, z którymi dokładniej można zapoznać się za pośrednictwem nowej strony internetowej. Legalintech.pl koncentruje się na doradztwie technologicznym i cyberbezpieczeństwie.