Największa na świecie firma prawnicza łączy się z elitarną kancelarią z Korei Południowej

 • 14.08.2019
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłasza dziś planowane połączenie z Lee International, wiodącą kancelarią z Korei Południowej – jedenastej najpotężniejszej gospodarce świata i trzeciej najsilniejszej gospodarce w Azji.

Integracja ta jest kolejnym krokiem w przyjętej przez Dentons strategii, która zakłada bycie pierwszą międzynarodową firmą prawniczą w Korei Południowej, która połączy się z tamtejszą kancelarią. Umożliwi to świadczenie usług doradztwa prawnego spółkom koreańskim prowadzącym działalność na całym świecie. Dentons będzie jedyną globalną firmą prawniczą oferującą obsługę prawną klientów tego regionu.

Policentryczne podejście Dentons oraz filozofia firmy, opierająca się na działalności w ramach i na rzecz lokalnych społeczności, tworzy przewagę konkurencyjną polegającą na umożliwieniu łączenia talentów i możliwości, jakie oferuje Korea Południowa. Dentons jest pierwszą globalną firmą prawniczą, której działalność w Korei Południowej będzie w pełni kontrolowana i będzie w całości stanowiła własność partnerów koreańskich, pracujących i pochodzących z lokalnej społeczności, co nie jest typowym połączeniem. 

Lee International i Dentons podzielają wizję tworzenia wiodącej kancelarii prawnej w Korei Południowej, umożliwiającej zapewnienie klientom wsparcia w każdym miejscu w regionie. Obie firmy cenią sobie podejście policentryczne, ważna jest dla nich także różnorodność oraz działalność w ramach i na rzecz lokalnych społeczności. 

„Połączenie z tak uznaną firmą, posiadającą silne więzy gospodarcze w Korei, wzmocni wartość marki Dentons w regionie” – mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons i dodaje: „Cieszymy się na poszerzenie oferty dzięki naszej obecności w tym ważnym regionie.” 

„W wyniku połączenia Dentons stanie się jedyną globalną firmą prawniczą, mogącą praktykować koreańskie prawo, oferując klientom najwyższej jakości doradztwo prawne i rozwiązania biznesowe” – mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons i dodaje: „Połączenie to ilustruje strategię przyjętą przez Dentons, polegającą na poszerzaniu działalności w dynamicznych i rozwijających się regionach.” 

Połączenie z kancelarią w Korei Południowej opiera się na sile marki, którą Dentons ugruntował już w Seulu, wraz z połączeniami Dentons w Chinach, Australii oraz regionie ASEAN, co stało się czynnikiem wspierającym wzmocnienie renomy opartej na doskonałości. Połączenie wzmocni dynamikę Dentons w Korei Południowej, przyciągnie utalentowanych ludzi, a także umożliwi oferowanie usług na skalę niespotykaną u globalnych konkurentów oraz kolejne połączenia w przyszłości. 

Lee International oferuje pełen zakres usług prawnych we wszystkich obszarach swojej praktyki. Nieustannie wzmacnia pozycję w kluczowych obszarach, takich jak prawo własności intelektualnej, fuzji i przejęć, prawo finansowe, prawo nieruchomościowe, prawo spółek, postępowania sądowe i arbitraż międzynarodowy, prawo w branży rozrywkowej, prawo pracy oraz w sektorze TMT i biotechnologii. 

„Z entuzjazmem łączymy się z Dentons”, mówi Sung-Duck Park, Przedstawiciel Lee International i dodaje: „Połączenie z Dentons umożliwi nam dopasowanie talentów każdej z firm do oczekiwań zarówno w Korei Południowej, jak i na całym świecie.” 

Po zatwierdzeniu przez partnerów oraz po spełnieniu obowiązujących wymogów regulacyjnych połączenie wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Raport AXI IMMO – Rynek magazynowy w 1 połowie 2019 r.

 • 20.08.2019

Sektor magazynowy ma za sobą kolejne udane półrocze. Wysoki, stabilny popyt na poziomie 1,8 mln mkw. był efektem wysokiej aktywności branży logistycznej. W ciągu 6 miesięcy br. oddanych do użytku zostało blisko 1 mln mkw., a kolejne 2,3 mln mkw. było w budowie na koniec czerwca.

Grupa GEFCO: Konsolidacja komponentów motoryzacyjnych od europejskich dostawców dla fabryki BWI w Chinach

 • 13.08.2019

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszenia dla wielu producentów samochodów. Grupa GEFCO i BWI współpracują już od kilkunastu lat. Początkowo GEFCO było partnerem logistycznym największej na świecie fabryki BWI Group w Krośnie.

Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

 • 09.08.2019

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.

Dystrybucja artykułów sportowych na rynek Ameryki Łacińskiej w ramach umowy partnerskiej Kuehne + Nagel z firmą Decathlon.

 • 08.08.2019

Kuehne + Nagel podpisało pięcioletnią umowę z firmą Decathlon na obsługę Regionalnego Centrum Dystrybucji w zakresie magazynowania, usług celnych, importu oraz eksportu.