Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

 • 09.08.2019
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.

Dentons ogłasza zamiar przeprowadzenia połączenia z wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, Gustavo Zacapa y Asociados, co pozwoli kancelarii poszerzyć swój zasięg
w Ameryce Środkowej i kontynuować strategię wzrostu w regionie Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów. 

Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą o ponad 60-letniej historii i uznanej reputacji, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jej interdyscyplinarna praktyka obejmuje obsługę spółek, postępowania sądowe oraz usługi doradcze. Kancelaria specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej, kwestiach związanych z pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu oraz sprawami regulacyjnymi, prawem podatkowym, prawem pracy, prawem administracyjnym oraz w czynnościach notarialnych. 

Połączenie w Hondurasie jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons w regionie Ameryki Środkowej. Obecnie kancelaria prowadzi swoje biura w Gwatemali, Salwadorze, Panamie, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce, co w sposób unikalny pozwala na świadczenie usług transgranicznych
w regionie Ameryki Środkowej i poza nią, a także umożliwia klientom dotarcie do ponad 10.000 utalentowanych prawników na całym świecie. 

„Strategicznym celem Dentons jest stać się wiodącą panamerykańską firmą prawniczą w Ameryce Środkowej i w regionie Karaibów”  - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Nasza kancelaria pojawiła się w tym regionie w 2016 roku, a dziś posiada więcej biur w całej Ameryce Łacińskiej i w regionie Karaibów, niż jakakolwiek inna firma prawnicza na świecie, jednocześnie będąc jedyną globalną firmą prawniczą  działającą w Ameryce Środkowej. Nasz wyjątkowy wzrost pozwala nam na oferowanie klientom kompleksowego doradztwa prawnego i rozwiązań biznesowych, zarówno w regionie, jak i na całym świecie” – dodaje Joe Andrew.  

„Celem Dentons jest połączenie z najbardziej elitarnymi firmami w regionie, świadczącymi usługi najwyższej jakości” - mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons i dodaje: „Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, skupiającą utalentowanych prawników z całego regionu, w tym z Kolumbii, Brazylii, Meksyku, Chile, Wenezueli, Peru, regionu Karaibów, Gwatemali, Salwadoru, Panamy, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce oraz ponad 10.000 naszych utalentowanych prawników na całym świecie.” 

„Połączenie w Hondurasie stanowi kolejny istotny krok w regionie, który umożliwi naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników oraz wiodących rozwiązań w Ameryce Środkowej i poza nią” - mówi José Antonio Muñoz, Partner Zarządzający w Ameryce Środkowej. Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu.
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Raportowanie Schematów Podatkowych- Kluczowe informacje

 • 15.10.2019

W związku z wprowadzonymi z dniem 1.1.2019 r. przepisami nakładającymi obowiązek raportowania schematów podatkowych, w załączniku przesyłam prezentację dot. wybranych -kluczowych zagadnień z zakresu MDR. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z problematyką raportowania MDR zapraszamy do kontaktu.

Firma Reslogistic wprowadzi się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi

 • 10.10.2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 000 mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Firma jest liderem w obsłudze procesów logistycznych oraz magazynowania w południowo-wschodniej części Polski. W transakcji najmu wspierała klienta firma AXI IMMO Group.

Metroplan Polska - podsumowanie 20 lecia

 • 04.10.2019

20 lat - to brzmi dumnie. Rok 2019 jest szczególny w historii naszej firmy - dwie dekady temu we wrocławskim biurze notarialnym został podpisany akt założycielski polskiego oddziału firmy.

Lider Elektromobilności 2019 Badanie oraz ranking PwC i PSPA

 • 04.10.2019

Rusza 2. edycja rankingu promującego rozwój elektromobilności w Polsce. Wypełnij ankietę, zostań Liderem Elektromobilności 2019. W odpowiedzi na potrzebę wsparcia elektromobilności w Polsce wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych stworzyliśmy badanie oraz ranking Lider Elektromobilności. Wyróżniamy w nim organizacje zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności.