Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

 • 09.08.2019
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.

Dentons ogłasza zamiar przeprowadzenia połączenia z wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, Gustavo Zacapa y Asociados, co pozwoli kancelarii poszerzyć swój zasięg
w Ameryce Środkowej i kontynuować strategię wzrostu w regionie Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów. 

Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą o ponad 60-letniej historii i uznanej reputacji, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jej interdyscyplinarna praktyka obejmuje obsługę spółek, postępowania sądowe oraz usługi doradcze. Kancelaria specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej, kwestiach związanych z pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu oraz sprawami regulacyjnymi, prawem podatkowym, prawem pracy, prawem administracyjnym oraz w czynnościach notarialnych. 

Połączenie w Hondurasie jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons w regionie Ameryki Środkowej. Obecnie kancelaria prowadzi swoje biura w Gwatemali, Salwadorze, Panamie, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce, co w sposób unikalny pozwala na świadczenie usług transgranicznych
w regionie Ameryki Środkowej i poza nią, a także umożliwia klientom dotarcie do ponad 10.000 utalentowanych prawników na całym świecie. 

„Strategicznym celem Dentons jest stać się wiodącą panamerykańską firmą prawniczą w Ameryce Środkowej i w regionie Karaibów”  - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Nasza kancelaria pojawiła się w tym regionie w 2016 roku, a dziś posiada więcej biur w całej Ameryce Łacińskiej i w regionie Karaibów, niż jakakolwiek inna firma prawnicza na świecie, jednocześnie będąc jedyną globalną firmą prawniczą  działającą w Ameryce Środkowej. Nasz wyjątkowy wzrost pozwala nam na oferowanie klientom kompleksowego doradztwa prawnego i rozwiązań biznesowych, zarówno w regionie, jak i na całym świecie” – dodaje Joe Andrew.  

„Celem Dentons jest połączenie z najbardziej elitarnymi firmami w regionie, świadczącymi usługi najwyższej jakości” - mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons i dodaje: „Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, skupiającą utalentowanych prawników z całego regionu, w tym z Kolumbii, Brazylii, Meksyku, Chile, Wenezueli, Peru, regionu Karaibów, Gwatemali, Salwadoru, Panamy, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce oraz ponad 10.000 naszych utalentowanych prawników na całym świecie.” 

„Połączenie w Hondurasie stanowi kolejny istotny krok w regionie, który umożliwi naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników oraz wiodących rozwiązań w Ameryce Środkowej i poza nią” - mówi José Antonio Muñoz, Partner Zarządzający w Ameryce Środkowej. Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu.
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Raport AXI IMMO – Rynek magazynowy w 1 połowie 2019 r.

 • 20.08.2019

Sektor magazynowy ma za sobą kolejne udane półrocze. Wysoki, stabilny popyt na poziomie 1,8 mln mkw. był efektem wysokiej aktywności branży logistycznej. W ciągu 6 miesięcy br. oddanych do użytku zostało blisko 1 mln mkw., a kolejne 2,3 mln mkw. było w budowie na koniec czerwca.

Największa na świecie firma prawnicza łączy się z elitarną kancelarią z Korei Południowej

 • 14.08.2019

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłasza dziś planowane połączenie z Lee International, wiodącą kancelarią z Korei Południowej – jedenastej najpotężniejszej gospodarce świata i trzeciej najsilniejszej gospodarce w Azji.

Grupa GEFCO: Konsolidacja komponentów motoryzacyjnych od europejskich dostawców dla fabryki BWI w Chinach

 • 13.08.2019

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszenia dla wielu producentów samochodów. Grupa GEFCO i BWI współpracują już od kilkunastu lat. Początkowo GEFCO było partnerem logistycznym największej na świecie fabryki BWI Group w Krośnie.

Dystrybucja artykułów sportowych na rynek Ameryki Łacińskiej w ramach umowy partnerskiej Kuehne + Nagel z firmą Decathlon.

 • 08.08.2019

Kuehne + Nagel podpisało pięcioletnią umowę z firmą Decathlon na obsługę Regionalnego Centrum Dystrybucji w zakresie magazynowania, usług celnych, importu oraz eksportu.