PwC nagrodzone w najnowszym Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”

 • 26.04.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

PwC zdobyło I miejsce w kategorii „Transakcja roku 2018” w XIII Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Firma została także wyróżniona za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych oraz otrzymała nagrodę specjalną od dziennikarzy redakcji za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach.

Kapituła rankingu „Rzeczpospolitej” przyznała PwC główną nagrodę w kategorii „Transakcja roku 2018” aż za dwie transakcje. Pierwszą z nich było doradztwo podatkowe dla spółki PolCom przy sprzedaży 70% udziałów tej Grupy przez rodzinę Słomińskich na rzecz funduszy Griffin i PIMCO, uwzględniające wsparcie w procesie due diligence, w zakresie doradztwa strukturyzacyjnego oraz negocjacji z inwestorami i zamknięcia transakcji. Druga transakcja doceniona przez Kapitułę to doradztwo dla Grupy Azoty w procesie przejęcia przez nią spółki Compo Expert, wpisującego się w realizację strategii ekspansji zagranicznej polskiej firmy.PwC zostało także wyróżnione za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych w 2018. Chodzi o wyrok NSA dotyczący zaliczenia odstępnego z tytułu przeterminowanego rozwiązania umowy do kosztów uzyskania przychodów. NSA uznał, że interpretując przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, należy kierować się zasadami zdrowego rozsądku. Możliwość odliczenia zapłaty odstępnego stwarza podatnikom możliwość zabezpieczenia i zachowania źródła przychodu.Dodatkowo, dziennikarze „Rzeczpospolitej” przyznali PwC nagrodę za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach. Doceniono zarówno aktywne pokazywanie kierunków transformacji cyfrowej w procesach podatkowym, ale także wspieranie przedsiębiorców w dostosowywaniu się do zachodzących zmian. Przykładem takich działań są z liczne raporty, seminaria i webinaria, pokazujące praktyczne przykłady, jak digitalizacja wpływa na poprawę przychodów, upraszczanie procesów i zwiększanie efektywności pracy.
https://www.pwc.pl/pl/media/2019/2019-04-18-pwc-nagrodzone-ranking-doradztwa-podatkowego-rzeczpospolita.html
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Mazars tworzy Mazars North America Alliance

 • 16.07.2019

11 lipca 2019 r. : Mazars, międzynarodowa firma audytorsko-doradcza, ogłasza powstanie Mazars North America Alliance.

Przewodnik Podatkowy Mazars CEE 2019

 • 16.07.2019

Mazars już po raz siódmy opublikował swój regionalny przewodnik podatkowy, w którym przedstawiono krótkie sprawozdania i wykresy porównawcze systemów podatkowych 22 krajów Europy Środkowej i Wschodniej na rok 2019.

GEFCO przejmuje Chronotruck, cyfrową platformę logistyczną dla spedytorów i przewoźników

 • 12.07.2019

Grupa GEFCO, światowy ekspert w dziedzinie rozwiązań dla łańcucha dostaw, poinformowała o zakupie firmy Chronotruck, która kontaktuje spedytorów i przewoźników za pośrednictwem innowacyjnej platformy cyfrowej. Przejęcie jest elementem strategii Grupy GEFCO, opierającej się na wykorzystaniu nowych technologii w imię satysfakcji klientów oraz świadczenia w pełni cyfrowych usług odpowiadających potrzebom obecnych i przyszłych systemów logistycznych.

Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem

 • 11.07.2019

GEFCO zapowiedziało uruchomienie jesienią swojego największego magazynu w Polsce. Obiekt o powierzchni 32 500 m kw. powstaje w Psarach na Dolnym Śląsku i jest częścią parku S5 Wrocław North Gates, inwestycji Panattoni Europe. Nowy magazyn GEFCO będzie światowym centrum dystrybucyjnym dla wiodącego producenta komponentów i części motoryzacyjnych. Obecnie GEFCO Polska prowadzi rekrutację i przygotowuje się do adaptacji magazynu, w którym pracę znajdzie około 70 osób.