PwC nagrodzone w najnowszym Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”

 • 26.04.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

PwC zdobyło I miejsce w kategorii „Transakcja roku 2018” w XIII Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Firma została także wyróżniona za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych oraz otrzymała nagrodę specjalną od dziennikarzy redakcji za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach.

Kapituła rankingu „Rzeczpospolitej” przyznała PwC główną nagrodę w kategorii „Transakcja roku 2018” aż za dwie transakcje. Pierwszą z nich było doradztwo podatkowe dla spółki PolCom przy sprzedaży 70% udziałów tej Grupy przez rodzinę Słomińskich na rzecz funduszy Griffin i PIMCO, uwzględniające wsparcie w procesie due diligence, w zakresie doradztwa strukturyzacyjnego oraz negocjacji z inwestorami i zamknięcia transakcji. Druga transakcja doceniona przez Kapitułę to doradztwo dla Grupy Azoty w procesie przejęcia przez nią spółki Compo Expert, wpisującego się w realizację strategii ekspansji zagranicznej polskiej firmy.PwC zostało także wyróżnione za prestiżową wygraną przed sądami w podatku dochodowym od osób prawnych w 2018. Chodzi o wyrok NSA dotyczący zaliczenia odstępnego z tytułu przeterminowanego rozwiązania umowy do kosztów uzyskania przychodów. NSA uznał, że interpretując przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, należy kierować się zasadami zdrowego rozsądku. Możliwość odliczenia zapłaty odstępnego stwarza podatnikom możliwość zabezpieczenia i zachowania źródła przychodu.Dodatkowo, dziennikarze „Rzeczpospolitej” przyznali PwC nagrodę za promowanie najnowszych trendów i technologii w podatkach. Doceniono zarówno aktywne pokazywanie kierunków transformacji cyfrowej w procesach podatkowym, ale także wspieranie przedsiębiorców w dostosowywaniu się do zachodzących zmian. Przykładem takich działań są z liczne raporty, seminaria i webinaria, pokazujące praktyczne przykłady, jak digitalizacja wpływa na poprawę przychodów, upraszczanie procesów i zwiększanie efektywności pracy.
https://www.pwc.pl/pl/media/2019/2019-04-18-pwc-nagrodzone-ranking-doradztwa-podatkowego-rzeczpospolita.html
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Wyprzedajemy pakiety konferencyjne do 14 czerwca 2019.

 • 24.05.2019

Po wakacjach zapraszamy do nowych sal konferencyjnch.

GEFCO Polska w trosce o jakość powietrza

 • 23.05.2019

Wiosną tego roku zespół GEFCO Polska przy wsparciu Nadleśnictwa Radziwiłłów zorganizował akcję sadzenia sosen w Puszczy Mariańskiej. W ciągu kilku godzin pracownicy firmy posadzili w sumie 3500 młodych drzewek. W ten sposób spółka chciała w symboliczny sposób zrekompensować swój wpływ na środowisko naturalne.

Brökelmann Polska z nowym zakładem w Opolu

 • 20.05.2019

Firma Brökelmann Polska zrealizuje nową inwestycję w Opolu. Nowoczesna zakład obróbki profili aluminiowych i stali m.in. dla branży motoryzacyjnej będzie miał 18 500 mkw. powierzchni magazynowo - produkcyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na przełomie listopada i grudnia br. Dział BTS AXI IMMO wspierał klienta na poszczególnych etapach przygotowania inwestycji zarządza projektem i pełni nadzór inwestorski podczas budowy obiektu.

Raport – Rynek magazynowy w 1 kwartale 2019 r.

 • 16.05.2019

Interesujące zmiany na największych rynkach magazynowych w Polsce: Polska Centralna dogania pod względem całkowitej podaży Górny Śląsk, Dolny Śląsk wkrótce przebije Poznań. Całkowite zasoby powierzchni magazynowej w kraju zbliżają się do 16,5 mln, a deweloperzy nie zwalniają tempa - na koniec marca w całym kraju budowano 2 mln. mkw. powierzchni magazynowej.