PwC Polska, Airbus Polska, Cleanproject i SatRevolution otwierają Future Space Accelerator - unikalny program akceleracji dla startupów z branży kosmicznej

 • 26.04.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Cztery firmy: Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję unikalnego programu akceleracji dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej - Future Space Accelerator.

Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

Future Space Accelerator ma zapewnić innowacyjnym startupom kosmicznym szybsze wejście na rynek i znalezienie klientów.
Dzięki Future Space Accelerator wybrane startupy otrzymają niezbędne wsparcie w celu rozwijania swojego biznesu, zyskując przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii.Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska S.A.
Firma doradcza PwC pełni rolę operatora i organizatora całego programu, czuwając nad jego prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem, wpierając uczestników i partnerów projektu w realizacji założonych celów.
Wierzymy we współpracę pomiędzy korporacjami i startupami, co wielokrotnie udowadnialiśmy przy wielu realizowanych projektach. Jednak Future Space Accelerator otwiera kolejne możliwości tego typu kooperacji, a ze względu na to, że jest adresowany do branży kosmicznej, otwiera też nowy wymiar w procesie postępu technologicznego. Jolanta Kokosińska, partner w PwC
Projekt skierowany jest do firm, które oferują innowacyjne rozwiązania technologiczne, posiadają już co najmniej prototyp produktu i są otwarte na współpracę z co najmniej jednym z partnerów programu.
Jako partner Future Space Accelerator cieszymy się, że będziemy mogli pracować ze startupami, które są gotowe do wdrożenia swoich przełomowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie miała wpływ na przyszłość przemysłu kosmicznego nie tylko w Europie, ale na całym świecie.Radosław Łapczyński, współzałożyciel i dyrektor naukowy SatRevolution
Do programu zapraszane są startupy posiadające rozwiązania technologiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmicznym. Partnerzy szukają firm, z którymi mogą rozpocząć współpracę np. poprzez wdrożenie technologii startupu w swojej działalności, realizację wspólnych projektów B+R lub otwierając drzwi innowacyjnym przedsiębiorcom do swoich klientów. Wśród poszukiwanych technologii znajdują się m.in.: nanosatelity, satelity, optoelektronika, geo-tagging, przetwarzanie i analiza obrazów, sztuczna inteligencja, digitalizacja, robotyka, automatyka, mechatronika i uczenie maszynowe.
czytaj dalej na >> https://www.pwc.pl/pl/media/2019/2019-04-25-pwc-future-space-accelerator.html
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Mazars tworzy Mazars North America Alliance

 • 16.07.2019

11 lipca 2019 r. : Mazars, międzynarodowa firma audytorsko-doradcza, ogłasza powstanie Mazars North America Alliance.

Przewodnik Podatkowy Mazars CEE 2019

 • 16.07.2019

Mazars już po raz siódmy opublikował swój regionalny przewodnik podatkowy, w którym przedstawiono krótkie sprawozdania i wykresy porównawcze systemów podatkowych 22 krajów Europy Środkowej i Wschodniej na rok 2019.

GEFCO przejmuje Chronotruck, cyfrową platformę logistyczną dla spedytorów i przewoźników

 • 12.07.2019

Grupa GEFCO, światowy ekspert w dziedzinie rozwiązań dla łańcucha dostaw, poinformowała o zakupie firmy Chronotruck, która kontaktuje spedytorów i przewoźników za pośrednictwem innowacyjnej platformy cyfrowej. Przejęcie jest elementem strategii Grupy GEFCO, opierającej się na wykorzystaniu nowych technologii w imię satysfakcji klientów oraz świadczenia w pełni cyfrowych usług odpowiadających potrzebom obecnych i przyszłych systemów logistycznych.

Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem

 • 11.07.2019

GEFCO zapowiedziało uruchomienie jesienią swojego największego magazynu w Polsce. Obiekt o powierzchni 32 500 m kw. powstaje w Psarach na Dolnym Śląsku i jest częścią parku S5 Wrocław North Gates, inwestycji Panattoni Europe. Nowy magazyn GEFCO będzie światowym centrum dystrybucyjnym dla wiodącego producenta komponentów i części motoryzacyjnych. Obecnie GEFCO Polska prowadzi rekrutację i przygotowuje się do adaptacji magazynu, w którym pracę znajdzie około 70 osób.