PwC Polska, Airbus Polska, Cleanproject i SatRevolution otwierają Future Space Accelerator - unikalny program akceleracji dla startupów z branży kosmicznej

 • 26.04.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Cztery firmy: Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję unikalnego programu akceleracji dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej - Future Space Accelerator.

Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

Future Space Accelerator ma zapewnić innowacyjnym startupom kosmicznym szybsze wejście na rynek i znalezienie klientów.
Dzięki Future Space Accelerator wybrane startupy otrzymają niezbędne wsparcie w celu rozwijania swojego biznesu, zyskując przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii.Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska S.A.
Firma doradcza PwC pełni rolę operatora i organizatora całego programu, czuwając nad jego prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem, wpierając uczestników i partnerów projektu w realizacji założonych celów.
Wierzymy we współpracę pomiędzy korporacjami i startupami, co wielokrotnie udowadnialiśmy przy wielu realizowanych projektach. Jednak Future Space Accelerator otwiera kolejne możliwości tego typu kooperacji, a ze względu na to, że jest adresowany do branży kosmicznej, otwiera też nowy wymiar w procesie postępu technologicznego. Jolanta Kokosińska, partner w PwC
Projekt skierowany jest do firm, które oferują innowacyjne rozwiązania technologiczne, posiadają już co najmniej prototyp produktu i są otwarte na współpracę z co najmniej jednym z partnerów programu.
Jako partner Future Space Accelerator cieszymy się, że będziemy mogli pracować ze startupami, które są gotowe do wdrożenia swoich przełomowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie miała wpływ na przyszłość przemysłu kosmicznego nie tylko w Europie, ale na całym świecie.Radosław Łapczyński, współzałożyciel i dyrektor naukowy SatRevolution
Do programu zapraszane są startupy posiadające rozwiązania technologiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmicznym. Partnerzy szukają firm, z którymi mogą rozpocząć współpracę np. poprzez wdrożenie technologii startupu w swojej działalności, realizację wspólnych projektów B+R lub otwierając drzwi innowacyjnym przedsiębiorcom do swoich klientów. Wśród poszukiwanych technologii znajdują się m.in.: nanosatelity, satelity, optoelektronika, geo-tagging, przetwarzanie i analiza obrazów, sztuczna inteligencja, digitalizacja, robotyka, automatyka, mechatronika i uczenie maszynowe.
czytaj dalej na >> https://www.pwc.pl/pl/media/2019/2019-04-25-pwc-future-space-accelerator.html
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Wyprzedajemy pakiety konferencyjne do 14 czerwca 2019.

 • 24.05.2019

Po wakacjach zapraszamy do nowych sal konferencyjnch.

GEFCO Polska w trosce o jakość powietrza

 • 23.05.2019

Wiosną tego roku zespół GEFCO Polska przy wsparciu Nadleśnictwa Radziwiłłów zorganizował akcję sadzenia sosen w Puszczy Mariańskiej. W ciągu kilku godzin pracownicy firmy posadzili w sumie 3500 młodych drzewek. W ten sposób spółka chciała w symboliczny sposób zrekompensować swój wpływ na środowisko naturalne.

Brökelmann Polska z nowym zakładem w Opolu

 • 20.05.2019

Firma Brökelmann Polska zrealizuje nową inwestycję w Opolu. Nowoczesna zakład obróbki profili aluminiowych i stali m.in. dla branży motoryzacyjnej będzie miał 18 500 mkw. powierzchni magazynowo - produkcyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na przełomie listopada i grudnia br. Dział BTS AXI IMMO wspierał klienta na poszczególnych etapach przygotowania inwestycji zarządza projektem i pełni nadzór inwestorski podczas budowy obiektu.

Raport – Rynek magazynowy w 1 kwartale 2019 r.

 • 16.05.2019

Interesujące zmiany na największych rynkach magazynowych w Polsce: Polska Centralna dogania pod względem całkowitej podaży Górny Śląsk, Dolny Śląsk wkrótce przebije Poznań. Całkowite zasoby powierzchni magazynowej w kraju zbliżają się do 16,5 mln, a deweloperzy nie zwalniają tempa - na koniec marca w całym kraju budowano 2 mln. mkw. powierzchni magazynowej.