Mazars ogłasza wyniki finansowe za 2018 rok

 • 31.01.2019
 • Mazars Polska Sp. z o.o.
 • ul. Piękna 18
 • 00-549 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firmowy Rocznik podkreśla, że rok 2018 to czas globalnego wzrostu i ekspansji, prezentując wizję zrównoważonego rozwoju w złożonym i szybko rozwijającym się świecie.

Paryż/Warszawa, 31 stycznia 2019 r. – Mazars, międzynarodowa, zintegrowana i niezależna firma audytorsko-doradcza specjalizująca się w audycie, doradztwie podatkowym, prawnym i usługach doradczych, opublikowała swój Rocznik 2018, podając sumę globalnych przychodów w wysokości 1,6 miliarda EUR, co oznacza 8,7% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Od 2013 roku Mazars zwiększył globalne obroty o ponad 50%. Mazars poinformował jednocześnie o powiększeniu zespołów w Australii, Francji i w Nigerii oraz o rozszerzeniu działalności o nowe rynki. W tym roku do Mazars dołączyły firmy w Palestynie, Arabii Saudyjskiej i w Słowenii. Pozwoli to na lepszą obsługę lokalnych i międzynarodowych klientów w tych krajach.

Mazars to obecnie zespół 23 000 specjalistów i ponad 1 000 partnerów pracujących w 310 biurach w 89 krajach świata. Przez ostatnie 75 lat Mazars doświadczał stałego, nieprzerwanego rozwoju, który firma zawdzięcza swojemu unikalnemu, międzynarodowemu modelowi biznesowemu.

- Tegoroczne wyniki finansowe podkreślają odporność i skuteczność naszego modelu zintegrowanego partnerstwa. W minionych 25-ciu latach zwiększył się ponad dziesięciokrotnie: globalne przychody wzrosły ze 100 milionów EUR do 1,6 miliarda EUR bez uszczerbku na naszych wartościach i bez żadnych ustępstw, jeśli chodzi o nasze podstawowe zasady. – powiedział Prezes Mazars Hervé Hélias.

2018 rok był dobrym rokiem dla Mazars w Polsce. W dalszym ciągu towarzyszyliśmy klientom
w dostosowaniu się do lokalnych i globalnych trendów gospodarczych i nowych przepisów krajowych. W tym celu wzmocniliśmy dział doradztwa podatkowego, praktykę doradztwa transakcyjnego, wdrożyliśmy nowe rozwiązania informatyczne, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom usług w dziale usług księgowych i kadrowo-placowych oraz zapewnić najwyższej jakości usługi realizowane przez dział audytu. Usługi audytorskie na najwyższym poziomie stanowią podstawę naszego zobowiązania do działania w interesie publicznym.

W 2018 roku uplasowaliśmy się na 5. miejscu pod względem przychodów z audytu w rankingu Firm Audytorskich dziennika “Rzeczpospolita”. Zajęliśmy też wysokie pozycje w rankingach firm doradczych i księgowych “Book of Lists 2018/2019”.

- W Mazars wierzymy, że nasze bogate doświadczenie, dynamiczny rozwój, wysokie miejsce
w rankingach a przede wszystkich zaufanie naszych klientów pokazują, że stanowimy realną alternatywę dla firm z tzw. „wielkiej czwórki”.
- powiedział Michel Kiviatkowski, Partner Zarządzający Mazars w Polsce.

W kontekście bezprecedensowych zmian Mazars przyspiesza transformację, aby lepiej pomagać klientom poruszać się w złożonym otoczeniu. Firma zobowiązała się do bycia dobrym obywatelem świata, wprowadzając program “MazarsForGood”, którego celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na świat i społeczności, w których firma działa.

Hervé Hélias dodaje: - Wierzymy, że wyniki i odpowiedzialność idą ze sobą w parze. Jesteśmy zdeterminowani, by zdobywać nowe kompetencje i pozyskiwać nowych specjalistów, by jeszcze lepiej służyć naszym klientom i zwiększać naszą zdolność do wspierania wzrostu dla wspólnego dobra. 
 • Mazars Polska Sp. z o.o.
 • ul. Piękna 18
 • 00-549 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne + Nagel uruchamia KN Pledge, pierwsze rozwiązanie online z gwarantowanym czasem dostawy w morskim transporcie kontenerowym

 • 15.04.2019

Dzięki najnowszemu rozwiązaniu, Kuehne + Nagel jest pierwszym na rynku dostawcą usług logistycznych, który oferuje rozwiązanie online dla przesyłek pełnokontenerowych (FCL). Rozwiązanie obejmuje gwarantowany czas realizacji transportu, 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, rozszerzoną odpowiedzialnością za towar, natychmiastową wycenę oraz równoważenie pozostawianego śladu węglowego.

KRÓTSZE TERMINY UBIEGANIA SIĘ O ZWROT WYWŁASZCZONYCH NIERUCHOMOŚCI!

 • 15.04.2019

5 kwietnia br. do podpisu Prezydenta trafiła Ustawa o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nowe przepisy w istotny sposób skracają terminy ubiegania się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości.

GEFCO uruchamia Mission Control Centre do obsługi pilnych dostaw lotniczych

 • 05.04.2019

Grupa GEFCO zainicjowała działalność międzynarodowego centrum do obsługi operacyjnej, kontroli i koordynacji pilnych dostaw lotniczych o krytycznym czasie dostarczenia. Mission Control Centre znajduje się w Amsterdamie i zapewnia całodobowe wsparcie klientów i zespołów GEFCO na całym świecie.

Grupa GEFCO: transport kolejowy towarów niebezpiecznych w 30 dni do Chin

 • 05.04.2019

Grupa GEFCO wprowadza do oferty zoptymalizowane rozwiązania w zakresie transportu kolejowego towarów niebezpiecznych między Europą a Azją. Wielkość ładunku może wahać się od jednego kontenera 40HC po dedykowany zwarty skład pociągowy. Czas dostawy z Polski wynosi do 30 dni.