Przepis na koktajl przyszłości – trendy w branży alkoholowej

 • 25.01.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-638 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Przepis na koktajl przyszłości. Dziś i jutro, czyli jakie są trendy dominujące, a jakie dopiero nadchodzą?

Dziś - Trendem dominującym dziś w kategorii alkoholi jest Powrót Rzemieślników – poszukiwanie prawdziwych produktów przygotowanych uczciwie i nieanonimowo, unikalność w opozycji do masowości i banału.Główną wartością jest tu autentyczność, budowana poprzez rzemieślnicze metody destylacji, filtracji, tradycyjne infuzowanie, uczciwość i transparentność procesów – bez przyspieszania, rozwiązań „na skróty”, wykorzystanie lokalnych surowców – np. podkreślenie wyjątkowego źródła pochodzenia, czy produkcja w małych manufakturach i firmowanie produktów wizerunkami twórców.Przesłanką trendu jest zmęczenie konsumentów masową ofertą, potrzeba manifestacji dumy narodowej, przez lokalne pochodzenie produktów, poszukiwanie doświadczeń wysokiej jakości – zarówno w kwestii receptury, jak i starannego dopracowania wszystkich pozostałych szczegółów. Trend rzemieślniczy to w końcu tęsknota za archetypem silnego, pewnego siebie mężczyzny, który jest wierny swoim zasadom i godny zaufania.

Jutro - Neo Hippie to trend nadchodzący w kategorii, który jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do życia, polegającego na trosce o dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, dążeniu do wewnętrznej równowagi, sprawności ciała, docenianiu duchowości i siły regeneracji.
Odpowiedzią na zachodzące zmiany jest poszukiwanie produktów, które wspierają dobrostan – ciała i umysłu. Odżywianie postrzegane jest jako inwestycja w zdrowie w ujęciu holistycznym (ciało, emocje, umysł) oraz czynnik kształtujący jakość życia. Równowartościowe są aktywność fizyczna, odpowiednia regeneracja, rytuały pielęgnacyjne i przyjemność. Czas, traktowany jest jako dobro luksusowe, które daje możliwość efektywnej regeneracji. Neo Hippie poszukuje wrażeń multisensorycznych, będących połączeniem maksymalnej przyjemności i właściwości prozdrowotnych. 
Czytaj dalej: https://www.pwc.pl/pl/artykuly/2019/trendy-w-branzy-alkoholowej.html


 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-638 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Klient Kancelarii wygrał przetarg na dostawę tramwajów dla Warszawy

 • 15.02.2019

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że nasz klient Hyundai Rotem Company wygrał postępowanie przetargowe organizowane przez Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o. na dostawę tramwajów niskopodłogowych dla Warszawy.

200 globalnych certyfikowanych oddziałów KN PharmaChain

 • 05.02.2019

Ogólnoświatowa sieć certyfikowanych lokalizacji do obsługi branży farmaceutycznej rośnie, do grona dołączył oddział w Toronto. Globalne ustandaryzowane procesy na każdym poziomie zgodności to wartość napędowa dla Klientów z branży pharma & healthcare w całym łańcuchu dostaw.

Ekologicznie w Targach Kielce – jubileuszowy EKOTECH

 • 01.02.2019

Od 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Jubileuszowa edycja targów potrwa aż trzy dni!

Mazars ogłasza wyniki finansowe za 2018 rok

 • 31.01.2019

Firmowy Rocznik podkreśla, że rok 2018 to czas globalnego wzrostu i ekspansji, prezentując wizję zrównoważonego rozwoju w złożonym i szybko rozwijającym się świecie.