Przepis na koktajl przyszłości – trendy w branży alkoholowej

 • 25.01.2019
 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Przepis na koktajl przyszłości. Dziś i jutro, czyli jakie są trendy dominujące, a jakie dopiero nadchodzą?

Dziś - Trendem dominującym dziś w kategorii alkoholi jest Powrót Rzemieślników – poszukiwanie prawdziwych produktów przygotowanych uczciwie i nieanonimowo, unikalność w opozycji do masowości i banału.Główną wartością jest tu autentyczność, budowana poprzez rzemieślnicze metody destylacji, filtracji, tradycyjne infuzowanie, uczciwość i transparentność procesów – bez przyspieszania, rozwiązań „na skróty”, wykorzystanie lokalnych surowców – np. podkreślenie wyjątkowego źródła pochodzenia, czy produkcja w małych manufakturach i firmowanie produktów wizerunkami twórców.Przesłanką trendu jest zmęczenie konsumentów masową ofertą, potrzeba manifestacji dumy narodowej, przez lokalne pochodzenie produktów, poszukiwanie doświadczeń wysokiej jakości – zarówno w kwestii receptury, jak i starannego dopracowania wszystkich pozostałych szczegółów. Trend rzemieślniczy to w końcu tęsknota za archetypem silnego, pewnego siebie mężczyzny, który jest wierny swoim zasadom i godny zaufania.

Jutro - Neo Hippie to trend nadchodzący w kategorii, który jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do życia, polegającego na trosce o dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, dążeniu do wewnętrznej równowagi, sprawności ciała, docenianiu duchowości i siły regeneracji.
Odpowiedzią na zachodzące zmiany jest poszukiwanie produktów, które wspierają dobrostan – ciała i umysłu. Odżywianie postrzegane jest jako inwestycja w zdrowie w ujęciu holistycznym (ciało, emocje, umysł) oraz czynnik kształtujący jakość życia. Równowartościowe są aktywność fizyczna, odpowiednia regeneracja, rytuały pielęgnacyjne i przyjemność. Czas, traktowany jest jako dobro luksusowe, które daje możliwość efektywnej regeneracji. Neo Hippie poszukuje wrażeń multisensorycznych, będących połączeniem maksymalnej przyjemności i właściwości prozdrowotnych. 
Czytaj dalej: https://www.pwc.pl/pl/artykuly/2019/trendy-w-branzy-alkoholowej.html


 • PwC Polska
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne + Nagel uruchamia KN Pledge, pierwsze rozwiązanie online z gwarantowanym czasem dostawy w morskim transporcie kontenerowym

 • 15.04.2019

Dzięki najnowszemu rozwiązaniu, Kuehne + Nagel jest pierwszym na rynku dostawcą usług logistycznych, który oferuje rozwiązanie online dla przesyłek pełnokontenerowych (FCL). Rozwiązanie obejmuje gwarantowany czas realizacji transportu, 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, rozszerzoną odpowiedzialnością za towar, natychmiastową wycenę oraz równoważenie pozostawianego śladu węglowego.

KRÓTSZE TERMINY UBIEGANIA SIĘ O ZWROT WYWŁASZCZONYCH NIERUCHOMOŚCI!

 • 15.04.2019

5 kwietnia br. do podpisu Prezydenta trafiła Ustawa o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nowe przepisy w istotny sposób skracają terminy ubiegania się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości.

GEFCO uruchamia Mission Control Centre do obsługi pilnych dostaw lotniczych

 • 05.04.2019

Grupa GEFCO zainicjowała działalność międzynarodowego centrum do obsługi operacyjnej, kontroli i koordynacji pilnych dostaw lotniczych o krytycznym czasie dostarczenia. Mission Control Centre znajduje się w Amsterdamie i zapewnia całodobowe wsparcie klientów i zespołów GEFCO na całym świecie.

Grupa GEFCO: transport kolejowy towarów niebezpiecznych w 30 dni do Chin

 • 05.04.2019

Grupa GEFCO wprowadza do oferty zoptymalizowane rozwiązania w zakresie transportu kolejowego towarów niebezpiecznych między Europą a Azją. Wielkość ładunku może wahać się od jednego kontenera 40HC po dedykowany zwarty skład pociągowy. Czas dostawy z Polski wynosi do 30 dni.