Startup z Polski w drugiej edycji niemieckiego akceleratora Starbuzz!

 • 10.03.2018
 • LINKER
 • ul. Zeusa 41
 • 01-497 Warszawa
 • PL

Startup z Polski w drugiej edycji niemieckiego akceleratora Starbuzz! Linker, polski startup oferujący oprogramowanie dla operatorów logistycznych, dostał się do trwającego trzy miesiące programu akceleracyjnego Starbuzz organizowanego przez niemieckich gigantów rynku retail oraz e-commerce.

Startup z Polski w drugiej edycji niemieckiego akceleratora Starbuzz!
Linker, polski startup oferujący oprogramowanie dla operatorów logistycznych, dostał się do trwającego trzy miesiące programu akceleracyjnego Starbuzz organizowanego przez niemieckich gigantów rynku retail oraz e-commerce. 
W jury oceniającym firmy zasiadali przedstawiciele takich firm jak Aldi SUD oraz Lidl e-commerce International. Inicjatywę wspiera również bank NRW, którego rolą jest wspieranie rozwoju regionu Nadrenia Północna-Westfalia. Tym, co wyróżnia Starbuzz, jest skupienie na firmach działających w obszarze logistyki i e-commerce. Celem Linkera jest umożliwienie magazynom i centrom logistycznym łatwiejszą obsługę małych sklepów internetowych. Tym samym usługa fulfillmentowa, obejmująca magazynowanie, pakowanie i wysyłkę towarów stanie się dostępna nie tylko dla dużych sklepów, ale również dla mniejszych graczy. Jednocześnie magazyny będą mogły otworzyć się na nowy rynek, jakim są drobni przedsiębiorcy prowadzący swoje e-sklepy, a tym samym zwiększyć obrót i zmniejszyć ryzyko biznesowe. - Nasza usługa dostępna jest w chmurze, dzięki czemu udało nam się znacznie skrócić proces integracji systemów. Z kolei dzięki oparciu architektury na mikrousługach pozwala dopasować system do każdej sytuacji – uzupełnia Wojciech Ciołko, CTO Linkera - Kwalifikacja to dla nas sygnał, że nasz pomysł na biznes i wizja usługi ma duży potencjał.W ramach akceleratora firmy uzyskają w okresie między styczniem a marcem wsparcie mentorów oraz dostęp do infrastruktury biurowej. Wraz z czterema startupami z pierwszej edycji będą mogły przez ten czas szlifować swój pomysł na biznes, by podczas demo day zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi. Linker – stać się cięższym graczem- Handel internetowy to przede wszystkim logistyka. W niej leżą największe koszty, zarówno finansowe jak i organizacyjne, a przeniesienie tego ciężaru na zaufanego partnera to duża ulga dla sklepu. Magazyny są w stanie wynegocjować lepsze ceny za przesyłki, obsłużyć więcej wysyłek i skuteczniej reagować na wyzwania, takie jak nagłe skoki sprzedaży związane choćby z dniem darmowej dostawy – tłumaczy Daniel Kierdal. Dzięki Linkerowi magazyn może przestać osobno integrować się i spinać systemy informatyczne z każdym ze sklepów internetowych. Zamiast tego od strony technicznej postrzega je jako jednego „dużego klienta”, który zajmuje magazyn oraz wysyła setki zamówień dziennie.- W swojej masie małe sklepy mogą wygenerować większy obrót niż jeden duży. Tym samym zaczyna opłacać się świadczyć usługi na rzecz mniejszych podmiotów. Co więcej, dzięki Linkerowi dołączenie kolejnych klientów trwa najwyżej kilka dni, bez większych komplikacji organizacyjnych – tłumaczy Daniel Kierdal. - Mniejsze sklepy internetowe to ogromny potencjał, przede wszystkim dzięki swojej ilości. Nasze oprogramowanie pozwala tę ilość opanować – podsumowuje Daniel Kierdal. 

 • LINKER
 • ul. Zeusa 41
 • 01-497 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Śniadanie biznesowe: Compliance Management System

 • 16.03.2018

Zgodnie z planowanymi uregulowaniami obowiązki związane z szeroko rozumianym compliance obejmą wszystkie polskie firmy. Nowe standardy compliance mają na celu stworzenie wewnętrznych norm związanych z przestrzeganiem prawa i zapobieganiem nieprawidłowościom.

Eksperci SDZLEGAL Schindhelm informują: Nowe unijne prawo ochrony danych osobowych - inspektor ochrony danych

 • 13.03.2018

Od 25 maja 2018 roku rozpocznie stosowanie Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO), które wprowadza instytucję Inspek-tora Ochrony Danych (IOD). IOD ma być osobą kontaktową, zajmującą się monitorowaniem zgodności przetwarzania danych z przepisami prawa w przedsiębiorstwie. IOD może być zarówno osobą zatrudnioną przez przedsiębiorcę (tak zwany wewnętrzny IOD) lub wykonywać zadania na podstawie umowy o świadczenie usług (tak zwany zewnętrzny IOD).

T‑Mobile wspiera przejście na pakiet MS Office 365

 • 09.03.2018

T‑Mobile pomaga przedsiębiorcom przejść na pakiet MS Office 365 i korzystać ze wszystkich korzyści związanych z pracą z dowolnego miejsca i urządzenia. Przedsiębiorcy mogą być zawsze w kontakcie ze swoimi klientami dzięki profesjonalnej skrzynce pocztowej, umawiać i rezerwować wizyty klientów, a także lepiej zorganizować pracę w firmie przy pomocy aplikacji do planowania i komunikacji czy współdzielenia dokumentów i plików w chmurze na dysku o pojemności 1 TB.

Korzystny dla Klienta Kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM wyrok Krajowej Izby Odwoławczej

 • 09.03.2018

W dniu 8 grudnia 2017 r. Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok (sygn. akt: KIO 2443/17, KIO 2445/17) nakazujący Zamawiającemu wykluczenie konkurencyjnego wykonawcy wobec nałożenia na niego kar administracyjnych za naruszenie obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska. To jeden z pierwszych wyroków nakazujących wykluczenie na tej podstawie.