Projekt BTS dla operatora logistycznego Ebrex w Szwecji. Międzynarodowe doradztwo AXI IMMO

 • 06.11.2018
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Ebrex wynajął 12 000 mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w miejscowości Örebro w Szwecji. Dedykowany pod potrzeby najemcy obiekt BTS buduje firma Logistic Contractor. AXI IMMO kompleksowo wsparło klienta w procesie najmu.

report image
Firma Ebrex jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowy zakres usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych oraz zajmuje się produkcją innowacyjnych opakowań przeznaczonych dla przemysłu. Firma ma swoje oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Turcji, Rosji, Szwecji i Polsce. Ebrex specjalizuje się w obsłudze firm z branży motoryzacyjnej.  

W ramach wygranego przetargu na świadczenie usług logistycznych dla jednego z największych międzynarodowych producentów z branży motoryzacyjnej i potrzebie sprawnej obsługi klienta, firma Ebrex uruchomi centrum dystrybucyjne w Szwecji. Nowy magazyn powstanie w mieście Örebro. Ebrex będzie dysponował w nowym obiekcie powierzchnią 12 000 mkw., z czego 300 mkw. będzie zajmowała część biurowo – socjalna. Ebrex w transakcji wspierała firma AXI IMMO, z którą operator logistyczny współpracuje od wielu lat.    

„Dla naszego klienta kluczowym aspektem zdefiniowanym już na poziomie przetargu, warunkującym sprawny proces realizacji łańcucha dostaw była lokalizacja centrum dystrybucyjnego. Wybrana została miejscowość Örebro, ponieważ to jeden z największych punktów logistycznych w Szwecji oraz strategiczne centrum dystrybucyjne na Skandynawię. Nowy magazyn oprócz strategicznej lokalizacji, jest budowany z myślą o indywidualnych potrzebach i specyfice obsługi klienta z branży motoryzacyjnej ” – komentuje Tomasz Łysiak, Dyrektor Operacyjny w Ebrex.

Z firmą Ebrex współpracujemy od dawna i cieszymy się, że mogliśmy doradzać klientowi w tej międzynarodowej transakcji” – komentuje Wojciech Waryś, Partner Industrial & Logistic w AXI IMMO.  

„Najemca zdecydował się na lokalizację obiektu w ważnej dla szwedzkiej logistyki lokalizacji. Projekt BTS będzie położony zaledwie 3,5 km od tras europejskich E18 i E20, a także w pobliżu terminala kolejowego i lotniska, zapewniając klientowi efektywną sieć dystrybucji w skali kraju, ale również w ramach łańcucha dostaw w Europie.” dodaje Renata Osiecka, Partner Zarządzająca w AXI IMMO.  

Logistic Contractor - specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu obiektów logistycznych. Firma tworzy indywidualnie rozwiązania logistyczne dopasowane do potrzeb danego klienta. Logistic Contractor działa w całej Szwecji oraz posiada filie w Norwegii i Danii. Firma jest częścią Wästbygg Gruppen AB, jednej z największych firm budowlanych i deweloperskich w Szwecji, posiadającą dogłębną wiedzę w zakresie tworzenia miejsc do pracy, życia i rozrywki. Firma Wästbygg została założona w 1981 roku i obecnie ma biura w Göteborgu, Sztokholmie, Malmö, Jönköping, Borås i Varberg.      

Dodatkowe informacje:
Monika Rykowska
tel. + 48 725 900 100
e-mail: monika.rykowska@axiimmo.com

 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Konkurs: odpowiedz i wygraj Huawei Watch GT

 • 14.11.2018

Nie trać więcej czasu – Huawei Watch GT w T‑Mobile. Wodoodporny, wytrzymały i z baterią, która umożliwia korzystanie z zegarka bez ładowania nawet przez dwa tygodnie. Podpowiedź: MIKOŁAJKI niedaleko!

Firmy łączą siły w walce o czyste powietrze w Polsce. Ruszył program „Biznes kontra smog”

 • 12.11.2018

Zły stan jakości powietrza w Polsce skłonił działające w Krakowie firmy do aktywnego włączenia się w działania, których celem jest edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Z inicjatywy PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE, powstał program „Biznes kontra smog”, zrzeszający następujące przedsiębiorstwa: Akamai, Amway, Aon, CANPACK Group, Cisco, Hitachi Vantara, Herbalife Nutrition, Jacobs (Ch2M), Wilson HCG oraz Zurich Insurance Company LTD.

Bezpieczeństwo maszyn - bezpłatne webinarium

 • 09.11.2018

Grupa DEKRA zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone ocenie i redukcji ryzyka w bezpieczeństwie maszyn.

KN InteriorChain: easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

 • 07.11.2018

Kuehne + Nagel oraz EasyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO.