Kuehne + Nagel przejęło operatora logistycznego Wira Logistics w Indonezji

 • 08.10.2018
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie logistycznego operatora Wira Logistics, lidera firm logistycznych w Indonezji. To strategiczne przejęcie wzmocni krajową sieć magazynową oraz dystrybucyjną w Indonezji.

report image

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją pozycję w Indonezji dzięki strategicznemu przejęciu


•    Rozwój strategicznego partnerstwa z firmą Wira Logistics poprzez nabycie jej operacji logistycznych 
•    Budowa wewnątrz-państwowej sieci logistycznej i dystrybucji, aby zagwarantować w pełni zintegrowane rozwiązanie logistyczne end-to-end na terenie całej Indonezji
•    Indonezja jako jeden z głównych rynków Azjatyckich o szybkim wzroście w ramach logistyki kontraktowej Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie logistycznego operatora Wira Logistics, lidera firm logistycznych w Indonezji. To strategiczne przejęcie wzmocni krajową sieć magazynową oraz dystrybucyjną w Indonezji.

Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową, powiedział, “Indonezja jest prawdopodobnie najważniejszym rynkiem sprzedaży internetowej w Południowo-Wschodniej Azji, biorąc pod uwagę wielkość powstającej klasy średniej, która jednocześnie biegle porusza się w przestrzeni internetowej. Wraz z tym przejęciem możemy wdrożyć naszą globalną strategię dotyczącą eCommerce. Jednocześnie umożliwia nam ono zwiększenie znaczenia naszej logistyki kontraktowej w Azji oraz kontynuację budowy pozycji lidera w świadczeniu usług logistycznych. Zaciśnięta sieć krajowa zwiększy wartość naszej propozycji w ramach zapewniania w pełni zintegrowanych rozwiązań logistycznych typu end-to-end dla Klientów na terenie całej Indonezji.”

Rozwój możliwości Kuehne + Nagel w zakresie magazynowania i dystrybucji w Indonezji, gdzie importy i eksporty są równe blisko 300 miliardom USD rocznie jest strategicznym kierunkiem dla firmy. Szybko powiększająca się indonezyjska klasa średnia napędza zwiększoną siłę zakupową, jednocześnie sprawiając, że Indonezja staje się ważnym rynkiem konsumenckim dla wielu firm.

“Kuehne + Nagel pojawiło się na indonezyjskim rynku w 1992 roku. Na przestrzeni lat staliśmy się partnerem zarówno wielu międzynarodowych korporacji, jak i firm lokalnych. Te współprace są dowodem naszego doświadczenia i zrozumienia potrzeb Klientów, bez względu na rozmiar ich firm. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym przejęciem i idącymi za nim nowymi możliwościami dla naszej firmy.” - powiedział Jens Drewes, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel Południowa Azja i Pacyfik.

“Firma Wira jest bardzo dumna z rozwoju naszej owocnej współpracy z Kuehne + Nagel. Nasi aktualni oraz przyszli Klienci z pewnością skorzystają dzięki pozycji lidera rynku, którą posiada Kuehne + Nagel, jak i możliwościom i globalnemu doświadczeniu firmy” powiedział Ekahadi Djaja, Przewodniczący Rady Nadzorczej, PT. Wira Logistisc


 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

SRDK członkiem Izby Polska-Azja

 • 18.10.2018

Kancelaria SRDK dołączyła do grona członków Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja (w skrócie: Izba Polska-Azja).

SRDK członkiem PSZP

 • 18.10.2018

Kancelaria SRDK dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych.

DEKRA SafetyCheck - Jedź bezpiecznie dzięki bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa

 • 17.10.2018

Już od 22 października młodzi kierowcy mają możliwość wykonania bezpłatnej kontroli technicznej samochodów osobowych. Badanie można wykonać na terenie całej Polski, w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów. Akcja będzie trwała do 31 października.

ŁSSE – czwarta strefa na świecie i najlepsza w Europie dla MŚP

 • 15.10.2018

W rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest czwartą specjalną strefą ekonomiczną w kategorii Top 10 Zones Globally i jedyną z Polski w tym gronie. Otrzymaliśmy również tytuł najlepszej w Europie dla małych i średnich przedsiębiorstw.