Schumacher Packaging Polska kontynuuje działania na rzecz neutralności klimatycznej

 • 01.07.2024
 • Schumacher Packaging Sp. z o.o.
 • ul. Wrocławska 66, Krępice
 • 55-330 Miekinia
 • PL
Szczegóły

Schumacher Packaging, będąc świadomym kryzysu klimatycznego oraz wpływu na środowisko naturalne, kieruje swoje działania na rzecz realizacji ambitnego celu jakim jest produkcja neutralna dla klimatu. Aby jeszcze lepiej prowadzić i koordynować te starania, powołany został międzyzakładowy Zespół ds. Neutralności Klimatycznej.

report image
Dobro środowiska naturalnego od zawsze odgrywało kluczową rolę w kontekście działań Grupy Schumacher Packaging. "Od 75 lat przetwarzamy surowce odnawialne pochodzące z natury i robimy wszystko, aby nasze opakowania były jeszcze bardziej przyjazne dla klimatu. Jesteśmy świadomi naszej społecznej, ekologicznej i ekonomicznej odpowiedzialności. Również dlatego z myślą o przyszłości inwestujemy w technologie przyjazne środowisku i dążymy do celu, jakim jest produkcja neutralna dla klimatu do 2035 roku" - wyjaśnia szef firmy Björn Schumacher.

Zespół ds. Neutralności Klimatycznej koorynuje działania Grupy Schumacher Packaging w Polsce w zakresie dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Zespół ma za zadanie również kontrolować oraz raportować o postępach w zakresie poprawy efektywności energetycznej i wykorzystania zielonej energii.

Praca zespołu obejmuje także szereg działań edukacyjnych, skierowanych zarówno do pracowników, jak i całego społeczeństwa. Jednym z nich było wydanie „Zielonego poradnika” – ogólnodostępnego biuletynu, zawierającego dawkę wiedzy o klimacie, zmianach jakie w nim następują, a także powodach i skutkach tych zmian. Przewodniczący zespołu – Paweł Liberkowski, podzielił się również swoją wiedzą w „Klimatycznym webinarze”. Opowiedział w nim o działaniach podejmowanych przez Schumacher Packaging na rzecz neutralności klimatycznej oraz o takich zjawiskach jak efekt cieplarniany czy globalne ocieplenie.

Zapraszamy do obejrzenia "Klimatycznego webinaru" oraz zapoznania się z "Zielonym poradnikiem" 

 • Schumacher Packaging Sp. z o.o.
 • ul. Wrocławska 66, Krępice
 • 55-330 Miekinia
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy największej z dotychczasowych emisji obligacji BGK w USA o wartości nominalnej 3,5 mld USD

 • 18.07.2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK), największemu po Skarbie Państwa emitentowi obligacji w Polsce, przy rekordowej emisji dwóch serii obligacji skierowanych na rynek amerykański o łącznej wartości 3,5 mld USD.

Kancelaria White & Case doradzała przy kolejnej emisji hipotecznych listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego o wartości 500 mln PLN

 • 18.07.2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała PKO Bankowi Hipotecznemu S.A. w związku z emisją hipotecznych listów zastawnych o łącznej wartości nominalnej 500 mln PLN, terminie zapadalności przypadającym w dniu 4 lipca 2028 r. i zmiennym kuponie w wysokości WIBOR 3M + 0,55%.

Miastoprojekt Wrocław wspiera zarządzanie energią w zakładzie utylizacyjnym w Gdańsku

 • 11.07.2024

Rozbudowa systemu monitoringu i agregacji danych energetycznych oraz poprawa skuteczności zarządzania energią w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku. W czerwcu Miastoprojekt Wrocław podpisał umowę z gdańskim zakładem przetwarzania odpadów komunalnych.

Webinarium: Definicja budowli na potrzeby PoN Dlaczego projektowane zmiany nie zachowują statusu quo?

 • 05.07.2024

15 lipca 2024 godz. 10:00 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny