Kuehne+Nagel uruchamia wysoce zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne dla Wacker Neuson

 • 18.06.2024
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum logistyki kontraktowej w Nadrenii-Palatynacie. Na powierzchni logistycznej o wielkości około 55 000 mkw., firma zapewnia dostawy części zamiennych dla Grupy Wacker Neuson z Mülheim-Kärlich na całym świecie. Ten wiodący producent lekkiego i kompaktowego sprzętu od dziewięciu lat ufa rozwiązaniom logistycznym Kuehne+Nagel w zakresie części zamiennych.

report image
Nowe centrum dystrybucyjne stworzy 120 miejsc pracy. Pracownicy będą wspierani przez asystentów "goods-to-person": Flota ponad 30 robotów obejmie magazynowanie i zbieranie produktów oraz ich transport z półek bezpośrednio do pracowników na stanowiskach kompletacji. Dzięki czujnikom, kamerom i algorytmom, autonomiczne roboty mobilne są w stanie pracować w trzech wymiarach i niezależnie poruszać się w dynamicznym środowisku, rozpoznając przeszkody i automatycznie dostosowując swoją trasę.  

W ten sposób magazynowanych i wysyłanych jest ponad 100 000 różnych części zamiennych do lekkich i kompaktowych urządzeń. Sprzęt i ustanowione procesy pozwalają na elastyczne rozszerzenie działalności w celu uzyskania dostępu do dalszego potencjału w zakresie dystrybucji części zamiennych w nadchodzących latach.  

"Kuehne+Nagel i Wacker Neuson reprezentują dwie kultowe marki na rynku z łączną historią ponad 300 lat" – powiedział Gianfranco Sgro, Executive Vice President Contract Logistics and Integrated Logistics w Kuehne + Nagel International AG. "Podjęliśmy wyzwanie naszego klienta na nadchodzące lata i stworzyliśmy podstawę dla usług posprzedażowych, aby wspierać rosnącą penetrację rynku”.  

Andrew Voigt, dyrektor zarządzający Wacker Neuson Aftermarket & Services GmbH, komentuje: "Dzięki otwarciu tego najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnemu i działalności naszego zaufanego partnera Kuehne+Nagel, tworzymy nasz biznes części zamiennych i usług na przyszłość. Jesteśmy partnerem naszych klientów przez cały cykl eksploatacji urządzeń i tworzymy trwałe relacje, wykraczające poza samą sprzedaż maszyn i lekkiego sprzętu".
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy największej z dotychczasowych emisji obligacji BGK w USA o wartości nominalnej 3,5 mld USD

 • 18.07.2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK), największemu po Skarbie Państwa emitentowi obligacji w Polsce, przy rekordowej emisji dwóch serii obligacji skierowanych na rynek amerykański o łącznej wartości 3,5 mld USD.

Kancelaria White & Case doradzała przy kolejnej emisji hipotecznych listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego o wartości 500 mln PLN

 • 18.07.2024

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała PKO Bankowi Hipotecznemu S.A. w związku z emisją hipotecznych listów zastawnych o łącznej wartości nominalnej 500 mln PLN, terminie zapadalności przypadającym w dniu 4 lipca 2028 r. i zmiennym kuponie w wysokości WIBOR 3M + 0,55%.

Miastoprojekt Wrocław wspiera zarządzanie energią w zakładzie utylizacyjnym w Gdańsku

 • 11.07.2024

Rozbudowa systemu monitoringu i agregacji danych energetycznych oraz poprawa skuteczności zarządzania energią w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku. W czerwcu Miastoprojekt Wrocław podpisał umowę z gdańskim zakładem przetwarzania odpadów komunalnych.

Webinarium: Definicja budowli na potrzeby PoN Dlaczego projektowane zmiany nie zachowują statusu quo?

 • 05.07.2024

15 lipca 2024 godz. 10:00 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny