AXI IMMO doradza Westrock w najmie powierzchni magazynowej pod Białymstokiem

 • 16.11.2023
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

WestRock, globalny dostawca specjalistycznych opakowań z zadrukiem zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego i linii produkcyjnej w Polsce. Najemca zajmie ponad 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy. AXI IMMO reprezentowało WestRock w transakcji.

report image
WestRock to światowy lider w dziedzinie opakowań. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań opakowaniowych dla różnych branż, w tym spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i wielu innych. WestRock obsługuje swych klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Mariusz Michałowski, Regional Purchasing Manager F&B EU,
WestRock, mówi: „Od dawna poszukiwaliśmy rozwiązania, które pomogłoby scentralizować naszą działalność operacyjną i zoptymalizować koszty. Decyzja o konsolidacji w istotny sposób wpłynie na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania i produkcji”.

Najemca zajmie ok. 6655 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni blisko 600 mkw. części biurowo-socjalnej.

Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO
, wyjaśnia: „Klient korzystał dotychczas z kilku mniejszych hal magazynowych, które były rozlokowane w pobliżu Białegostoku. Jednym z naszych zadań była zatem konsolidacja tych powierzchni tak, aby firma Westrock była w stanie lepiej kontrolować i zarządzać swoją działalnością, a także skrócił się czas i koszty związane z transportem między różnymi placówkami. Po przeanalizowaniu kilku ofert, Klient zdecydował się na tę przygotowaną przez Panattoni”.

Wiktor Kordowski, Senior Leasing Manager, Panattoni
, podkreśla: „Planujemy wspierać podlaski biznes poprzez dalsze dostarczenie najnowocześniejszych powierzchni logistyczno-przemysłowych. Dwa parki wynajęte w 100% są najlepszym potwierdzeniem rosnącego zainteresowania w regionie oraz zaufania, jakie zdobyliśmy na lokalnym rynku. Cieszymy się, że WestRock zdecydował się na ofertę Panattoni i dołączył do grona naszych najemców w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy”.

Panattoni Park Białystok II to nowoczesne centrum magazynowe, które składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 36 500 mkw. Wśród wielu udogodnień na potrzebny najemców znalazły się m.in. nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, szerokie place manewrowe oraz przestronne moduły biurowe. Park magazynowy położony jest przy węźle drogi ekspresowej S8, która stanowi polską część europejskiej trasy E67 łączącej Europę Środkową z Finlandią i ok. 65 km do przejścia granicznego w Bobrownikach. Zlokalizowana w Białymstoku inwestycja spełnia kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good".

 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.