Better Workplace wprowadzi się do CTPark Katowice w I kw. 2024 r.

 • 13.11.2023
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Better Workplace, lider w dostawie owoców, warzyw i soków do biur oraz zakładów produkcyjnych zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Firma wynajmie ponad 1000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w nowoczesnym parku logistycznym CTPark Katowice. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO.

report image
Firma Better Workplace (wcześniej Dailyfruits) dostarcza świeże owoce, warzywa, bakalie i soki do biur oraz zakładów produkcyjnych w Polsce od ponad 10 lat. W jej portfolio znajduje się ponad 2000 firm m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Poznania. Firma oferuje różnorodne produkty i edukację żywieniową, pomagając klientom promować zdrowy tryb życia. Better Workplace współpracuje z najlepszymi pracodawcami w Polsce, dostarczając owoce bezpośrednio do firmowych kuchni.

Jacek Kwiecień, CEO, Better Workplace
, mówi: „Decyzja o otwarciu nowego centrum logistycznego była związana z rosnącymi oczekiwaniami i rozwojem firmy w oparciu o nowych Klientów z regionu Górnego Śląska. Wśród przedstawionych oczekiwań znalazły się m.in. nowoczesny i dobrze skomunikowany park magazynowy umożliwiający swobodą dystrybucję towarów w regionie oraz korespondującą z tą powierzchnią reprezentacyjną i przestronną przestrzenią biurowo-socjalną. Dodatkowo poszukiwaliśmy modułu, który zagwarantuje nam dobrą ekspozycję logo na fasadzie nieruchomości”.

Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO
, wyjaśnia: „To nasza kolejna udana współpraca z firmą Better Workplace. Po sukcesach związanych z wynajęciem hal we Wrocławiu i Warszawie, Klient zdecydował się wejść na nowy rynek tj. być bliżej firm rozlokowanych w aglomeracji śląskiej. Znając poprzednie zapotrzebowania na powierzchnię m.in. dostosowanie i wydzielenie miejsca na chłodnię, przygotowaliśmy rekomendację kilku nieruchomości w formacie SBU, wśród, których niemal od początku oferta przygotowana przez CTP najlepiej spełnia oczekiwania firmy Better Workplace”.

Anna Cholewa, Konsultantka,
Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Rynek Górnego Śląska od lat zachęca firmy do ulokowania w jego granicach jednej z centrali dystrybucyjnych o zasięgu lokalnym czy krajowym. Atutem regionu są jego walory związane z komunikacją drogową, która zapewnia komfort w obsłudze Klientów m.in. w ramach logistyki ostatniej mili”.

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland,
podkreśla: „Strategiczna lokalizacja należy do najważniejszych wyróżników wznoszonych przez CTP kompleksów magazynowo-produkcyjnych. Znajdują się one w pobliżu największych krajowych arterii, umożliwiając tym samym stworzenie logistycznych ekosystemów ułatwiających komunikację pomiędzy innymi oddziałami czy rynkami, do których chcą dotrzeć najemcy. Ma to korzystny wpływ na optymalizację oraz zwiększenie efektywności prowadzonych przez nich operacji. Atuty te doceniła firma Better Workplace, otwierając nowe centrum dystrybucyjne w CTPark Katowice”.

CTPark Katowice to nowoczesny kompleks logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. Inwestycja jest zlokalizowana w sercu Górnego Śląska z łatwym dostępem do centrum Katowic oraz do kluczowych autostrad A1 i A4. Strategiczne położenie umożliwia firmom skuteczną dystrybucję w aglomeracji śląskiej oraz do innych głównych ośrodków miejskich w Polsce jak np. Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Wrocławia, a także m.in. do Niemiec czy Czech. Najemcy mogą skorzystać z elastycznych i łatwych w podziale modułów magazynowych, bram z poziomu 0 czy przestronnych placów manewrowych. Inwestycja firmy CTP spełnia założenia związane z uzyskaniem certyfikatów środowiskowych. #WynajmujzAxiImmo
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.