SUUS kontynuuje rozwój na Śląsku. Polski operator otworzył nowoczesny magazyn logistyczny w Gliwicach

 • 13.11.2023
 • Rohlig SUUS Logistics
 • ul. Równoległa 4A
 • 02-235 Warszawa
 • PL

Rohlig SUUS Logistics po raz kolejny dostrzega potencjał gospodarczy Śląska. Największy polski operator logistyczny dwukrotnie zwiększył swoje zdolności operacyjne w Gliwicach, gdzie otworzył nowoczesny magazyn typu multicustomer o powierzchni 20 tys. mkw. W regionie SUUS stawia na kompleksowe wsparcie klientów, m.in. w zakresie logistyki kontraktowej, dystrybucji do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz usług celnych.

report image
Województwo śląskie to nowoczesne centrum przemysłowo-technologiczne. Coraz chętniej inwestują tutaj zagraniczne przedsiębiorstwa m.in. z branż automotive, energetycznej czy budowalnej, przenosząc swoją produkcję czy centrum dystrybucyjne bliżej rynków zbytu w ramach strategii nearshoringu. Rozwija się także lokalny biznes. Dlatego nie bez przyczyny region ten plasuje się w czołówce w Polsce pod względem zapotrzebowania na kompleksowe wsparcie logistyczne. W SUUSie na Śląsku oferujemy naszym klientom szeroki wachlarz usług. Niedawno otworzyliśmy skład celny w Sosnowcu, a teraz nowoczesny magazyn w Gliwicach – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics. W województwie śląskim SUUS posiada także magazyn wysokiego składowania i terminal przeładunkowy w Sosnowcu oraz agencję celną w Tychach. Łącznie polski operator zarządza w regionie niemal 40 tys. mkw. powierzchni.

Nowe centrum logistyczne znacznie zwiększa nasze możliwości w obszarze logistyki kontraktowej – składowania czy usług o wartości dodanej (np. kompletacji zamówień, etykietowania oraz co-packingu). Z kolei położenie obiektu w MDC² Park Gliwice, czyli w pobliżu autostrad A1 i A4, łączących wschód z zachodem i północ z południem Europy, sprawia, że magazyn jest także doskonałym hubem logistycznym do dystrybucji towarów na rynek lokalny, a także do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy Europy Południowej, w tym na Bałkany, do Włoch czy Grecji – tłumaczy Grzegorz Łukaszek, dyrektor oddziału Rohlig SUUS Logistics w Gliwicach.

Na Śląsku SUUS zapewnia kompleksowy serwis logistyczny, m.in. pełen zakres obsługi w transporcie drogowym – spedycję całopojazdową i drobnicową (w tym codzienne połączenia z Czechami, Słowacją i Węgrami, gdzie transit time wynosi 24-48 godz.), obsługę celno-podatkową, wspomniane usługi z zakresu logistyki kontraktowej czy wsparcie klientów w przewozach o zasięgu globalnym, które realizuje dział spedycji lotniczej, morskiej i kolejowej.

Oddział w Gliwicach, podobnie jak wszystkie nowe inwestycje polskiego operatora, wpisuje się w rozwój firmy w sposób zrównoważony. Magazyn posiada klasę A+, a także jest w trakcie certyfikacji BREEAM na najwyższym z możliwych poziomów – Outstanding. W obiekcie znajduje się również instalacja fotowoltaiczna oraz oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI). Przed magazynem ustawiono ładowarki do samochodów elektrycznych oraz zasiano łąki kwietnie. Natomiast biuro zostało zaprojektowane w myśl kultury organizacyjnej Office of the future, aby zapewnić pracowniczkom i pracownikom najwyższy komfort wykonywania codziennych obowiązków. W oddziale znajduje się także specjalna strefa odpoczynku dla kierowców, a przy budynku zlokalizowana jest przestrzeń piknikowa oraz rekreacyjna (z boiskami do piłki nożnej i koszykówki).

Więcej informacji o oddziale.
 • Rohlig SUUS Logistics
 • ul. Równoległa 4A
 • 02-235 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.