Studia podyplomowe "ESG Fundamentals for Business"

 • 31.10.2023
 • PwC Advisory Spólka z ograniczona odpowiedzialnosc ia sp.k. (dawniej PwC Polska Sp. z o.o.)
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Studia podyplomowe "ESG Fundamentals for Business" to interdyscyplinarny program stworzony przez wpływowych badaczy i praktyków doradztwa strategicznego, sektorów związanych z ochroną środowiska, prawa i instytucji w tym ekspertów PwC Polska.

Zalety programu:
·       Podejście praktyczne: już w trakcie trwania programu, możesz pracować nad najważniejszymi dla Twojej organizacji kwestiami związanymi z ESG podczas realizacji swojego projektu końcowego, korzystając z wiedzy i porad naszego interdyscyplinarnego zespołu.

·       Metody nauczania: program opiera się na seminariach, studiach przypadków, elementach wykładów oraz praktycznym zastosowaniu narzędzi. Podczas zajęć studenci będą zachęcani do zadawania pytań oraz udziału w dyskusjach.  

·       Korzystając z wyjątkowych osiągnięć PwC w dziedzinie ESG, nasz zespół wyposaży Cię w niezbędne narzędzia do stworzenia strategii ESG dla Twojej organizacji.

·       Bazując na dorobku badawczym i doświadczeniach dydaktycznych SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, nasi wykładowcy dopasują wiedzę, którą zdobywasz, do potrzeb społeczności biznesowej.

·       Uczestnicząc w programie prowadzonym w języku angielskim, jesteś gotowy do pracy nad kwestiami związanymi z ESG w międzynarodowym otoczeniu i możesz uczyć się od międzynarodowych ekspertów.   Program Studiów Podyplomowych w zakresie Podstaw ESG dla Biznesu obejmuje 194 godziny i jest podzielony na moduły tematyczne:

Wprowadzenie do zagadnień związanych z raportowaniem ESG: przepisy, taksonomia, motywacja
· Obszary wdrażania ESG na poziomie przedsiębiorstwa · Inwestycje zrównoważone · Pomiar i raportowanie ESG · ESG jako strategia biznesowa · Projekt końcowy / Praca magisterska · Studenci opracowują plan ESG możliwy do wdrożenia dla wybranego przedsiębiorstwa lub instytucji jako pracę końcową.

Studia są prowadzone w języku angielskim. Link do strony: https://www.sgh.waw.pl/be/all/postgraduate-and-mba-studies/postgraduate-studies-esg-fundamentals-business  
 • PwC Advisory Spólka z ograniczona odpowiedzialnosc ia sp.k. (dawniej PwC Polska Sp. z o.o.)
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.