Podatek minimalny

 • 26.10.2023
 • PwC Advisory Spólka z ograniczona odpowiedzialnosc ia sp.k. (dawniej PwC Polska Sp. z o.o.)
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Aby pomóc naszym klientom, przygotowaliśmy specjalną stronę internetową poświęconą tematyce podatku minimalnego. Sukcesywnie będą pojawiać się tam artykuły i najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących zmian. Strona informacyjna: bit.ly/47FbIac

report image
Podatek minimalny został wprowadzony w ramach tzw. Polskiego Ładu i formalnie obowiązuje już od 1 stycznia 2022 roku. W trakcie 2022 r. Sejm uchwalił nowelizację tych przepisów, która przyniosła kilka istotnych zmian w zasadach jego funkcjonowania. Co szczególnie istotne, w wyniku nowelizacji nowy podatek został w praktyce zawieszony na dwa lata. Tym samym, zacznie on obowiązywać w pełni dopiero od 1 stycznia 2024 r.

To skomplikowany mechanizm, do którego warto przygotować się już teraz.

Aby pomóc naszym klientom, przygotowaliśmy specjalną stronę internetową poświęconą tematyce podatku minimalnego. Sukcesywnie będą pojawiać się tam artykuły i najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących zmian.

Znajdą tam Państwo opracowania i komentarze wideo ekspertów PwC na temat kwestii, które mogą budzić praktyczne wątpliwości w stosowaniu nowych przepisów, jak również narzędzia pozwalające samodzielnie dokonać wstępnej analizy - czyli praktyczny przewodnik “krok po kroku” oraz kalkulator.

Strona informacyjna: bit.ly/47FbIac

 • PwC Advisory Spólka z ograniczona odpowiedzialnosc ia sp.k. (dawniej PwC Polska Sp. z o.o.)
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kancelaria White & Case doradzała przy ustanowieniu przez Bank Pekao S.A. programu EMTN o wartości do 5 mld EUR oraz emisji zielonych obligacji o wartości 500 mln EUR

 • 01.12.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), BNP Paribas, BofA Securities Europe SA, Citigroup Global Markets Europe AG oraz J.P. Morgan SE, działających jako dealerzy, przy ustanowieniu przez Bank Pekao programu emisji średnioterminowych euroobligacji EMTN o łącznej wartości do 5 mld EUR.

Kuehne+Nagel realizuje pierwszą na świecie dostawę na trasie transatlantyckiej ze 100% wykorzystaniem SAF

 • 01.12.2023

28 listopada 2023 r. na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po starcie z londyńskiego Heathrow, zakończył się pierwszy na świecie transatlantycki lot komercyjnej linii lotniczej wykorzystujący w 100% zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

 • 01.12.2023

Największa polska firma doradcza AXI IMMO rozwija dział Rynków Kapitałowych. Z początkiem listopada 2023 r. stanowisko Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych objął Jakub Grabara, który będzie odpowiedzialny za obsługę transakcyjną tj. pozyskiwanie, a także zakup i sprzedaż nieruchomości komercyjnych.

Polskie Zakłady Grupy Schumacher Packaging uruchamiają działalność non profit - Fundacja im. Wulfa Schumachera rozpoczęła swoją aktywność.

 • 01.12.2023

Fundacja im. Wulfa Schumachera została założona przez firmę Schumacher Packaging, która od początku istnienia angażuje się i wspiera różne inicjatywy społeczne oraz tematy związane z troską o środowisko naturalne. W przedsiębiorstwie rodzinnym kwestie dotyczące pomocy osobom potrzebującym są szczególnie bliskie, a ekologia zawsze jest priorytetem.