Projekt „Lekcje z Schumacherem“ doceniony w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”

 • 28.07.2023
 • Schumacher Packaging Sp. z o.o.
 • ul. Wrocławska 66, Krępice
 • 55-330 Miekinia
 • PL
Szczegóły

Schumacher Packaging został wyróżniony przez organizację Forum Odpowiedzialnego Biznesu za realizowany we wrocławskim zakładzie projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych: „Lekcje z Schumacherem”. W wydawanym co roku raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” został on uznany jako rekomendowane działanie w obszarze CSR.

report image
Autorski projekt Schumacher Packaging Zakład Wrocław rozpoczął się w 2019 roku i z wymuszoną przez pandemię COVID-19 przerwą, trwa do dziś. „Lekcje z Schumacherem” cieszą się ogromną popularnością wśród lokalnych szkół, a kalendarz spotkań na kolejne lata jest zapełniony. Rozpoczynając zajęcia, firma Schumacher, chciała przyczynić się do zapewnienia uczniom klas podstawowych odpowiedniej edukacji ekologicznej oraz kształtowania ich ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Edukacja ekologiczne jest jednym z ważniejszych aspektów projektu. Podczas odbywających się raz w miesiącu spotkań, uczniowie dowiadują się jak powstaje papier i tektura, dlaczego odpowiednie segregowanie odpadów jest ważne oraz jakie działanie podejmuje firma Schumacher Packaging aby być bardziej eko.  
               
Głównym punktem wycieczki jest zwiedzanie hali produkcyjnej wraz z Mistrzem Produkcji, podczas którego dzieci poznają proces produkcji opakowań – od dostarczanych z papierni rolek papieru makulaturowego, poprzez produkcję tektury falistej oraz pudełek, aż po magazynowanie gotowego produktu. Uczniowie dowiadują się m.in. do czego służą poszczególne maszyny i narzędzia oraz jak długi jest proces produkcji opakowań.
    
            
„Lekcje z Schumacherem” w znacznym stopniu skupiają się również na edukowaniu dzieci w zakresie ich dalszego rozwoju. Podczas wycieczki, uczniowie mają szansę bliżej poznać pracę w firmie produkcyjnej, dowiedzieć jakie umiejętności są niezbędne na poszczególnych stanowiskach, a także jak ważna jest nauka języków obcych. Nie brakuje również informacji o firmie i jej historii. Organizowane zajęcia mają za zadanie w przyjazny i przystępny dla dzieci sposób przekazać im ważną wiedzę na temat otaczającego nas świata. Dotyczy ona zarówno aspektów ekologicznych i wpływu każdego z nas na środowisko naturalne, jak również ścieżki edukacyjno-zawodowej młodych ludzi. Zwieńczeniem prowadzonych zajęć jest konkurs i niespodzianki.
    
            
Projekt edukacyjny „Lekcje z Schumacherem” pozwala w realny sposób przyczynić się do rozwoju młodych pokoleń, jak również realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju, w szczególności Cel 4 - Dobra jakość edukacji oraz Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu. Dzięki prowadzonym zajęciom, firma Schumacher realizuje również strategię ESG tj.: dba o ważne interesy społeczne, podejmuje inicjatywy w obszarze polepszania edukacji i szerzenia nauki,  rozpowszechnia troskę o środowisko naturalne oraz działa na rzecz jego ochrony poprzez minimalizację zużycia zasobów naturalnych, zachęcanie do recyklingu i prowadzenia ekologicznego stylu życia
 • Schumacher Packaging Sp. z o.o.
 • ul. Wrocławska 66, Krępice
 • 55-330 Miekinia
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne+Nagel i Capgemini łączą siły w dążeniu do zapewnienia kompleksowej obsługi łańcucha dostaw

 • 29.09.2023

Kuehne+Nagel i Capgemini ogłosiły zawarcie strategicznego porozumienia w celu stworzenia wiodącej w branży oferty usług orkiestracji łańcucha dostaw. Dzięki temu będą mogły świadczyć kompleksowe usługi w całej sieci łańcucha dostaw. Umożliwi to firmom zachowanie sprawności w globalnym ekosystemie poprzez tworzenie odpornych, wydajnych i zrównoważonych procesów łańcucha dostaw.

DIMAX Int. Poland dopełnia Panattoni Park Pruszków V (Ulma) i kończy jego komercjalizację

 • 25.09.2023

Firma DIMAX Int. Poland, wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych Könner & Söhnen, przenosi się do nowego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Najemca zajmie 3 400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej i tym samym zajmie ostatni wolny moduł w podwarszawskiej inwestycji. W transakcji firmę DIMAX Int. Poland reprezentowało AXI IMMO.

Nowe centrum logistyczne w Toruniu gotowe na sprawną obsługę przesyłek w regionie

 • 25.09.2023

Kuehne+Nagel otworzyło nowy obiekt logistyki drogowej w Toruniu, który zwiększy możliwości dystrybucyjne w województwie kujawsko-pomorskim oraz wzmocni lokalną i międzynarodową sieć drobnicową.

Schumacher Packaging uruchamia sklep internetowy pod marką Schumacher Pack Solution!

 • 15.09.2023

Schumacher Packaging – europejski lider w dziedzinie produkcji opakowań z tektury falistej i litej, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i otwiera sklep internetowy pod nową marką Schumacher Pack Solution.