Delta Trans wynajmuje nowy magazyn w Panattoni Park Ruda Śląska

 • 11.09.2018
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Delta Trans wynajęła 5 200 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w ramach inwestycji Panattoni Park Ruda Śląska. Firma AXI IMMO doradzała najemcy w negocjacjach umowy najmu.

report image
Firma Delta Trans jest polską firmą, istniejącą na rynku od 1989 r. i należącą do największych operatorów logistycznych w kraju. Delta Trans obejmuje spółki Delta Trans Transporte Sp. z o.o. oraz Delta Trans Logistyk Sp. z o.o. Obecnie grupa posiada 7 oddziałów w południowej i zachodniej Polsce, w tym siedzibę mieszczącą się w Świętochłowicach, w której dysponuje powierzchnią magazynowo –produkcyjną sięgającą blisko 100 tys. mkw. Firma posiada własną, bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą magazynową oraz jako jedna z niewielu firm w oparciu o kompleksowo rozbudowane zaplecze techniczne i intelektualne dostarcza usługi dopasowane do potrzeb klienta zgodnie z modelem one stop shopping.    

Delta Trans z nowym magazynem w Rudzie Śląskiej

Firma Delta Trans stawiająca głównie na posiadanie inwestycji na własność, z uwagi na dynamiczny rozwój i pilną potrzebę zwiększenia powierzchni magazynowej, zdecydowała się w tym przypadku na najem.  Firma podpisała umowę z deweloperem Panattoni Europe na wynajem 5 200 mkw., z czego  4 900 mkw. zajmuje część magazynowa, a 300 mkw. stanowi nowoczesna powierzchnia biurowa. Nowy magazyn znajduje się w Rudzie Śląskiej około 5 km od centrum miasta oraz około 1,5 km od Drogowej Trasy Średnicowej, łączącej sześć miast konurbacji górnośląskiej.  

„Ze względu na szybki rozwój firmy, wynikający m.in. ze zwiększonego zapotrzebowania na usługi ze strony klientów, zadecydowaliśmy o najmie dodatkowej powierzchni magazynowej. Najważniejszymi aspektami przy wyborze obiektu były dla nas przede wszystkim dostępność powierzchni od zaraz oraz lokalizacja inwestycji. Bardzo zależało nam na położeniu w południowej części Polski, gdzie mamy większość swoich oddziałów, ze względu na sprawną logistykę oraz bliskość głównej siedziby firmy. Na decyzję o  najmie modułu w inwestycji Panattoni Park Ruda Śląska poza wymienionymi wymaganiami, wpłynął również fakt wysokiego standardu tego obiektu”  komentuje Paweł Rzepka, Production & Logistocs Director w Delta Trans Group.  
 
„Klientowi bardzo zależało na magazynie, do którego od razu mógłby się wprowadzić i świadczyć usługi bez żadnych ograniczeń. Firma Delta Trans wynajęła ostatni moduł w Panattoni Park Ruda Śląska, bowiem ta inwestycja najbardziej spełniała oczekiwania klienta.  Ważnym aspektem, który przyczynił się do decyzji o najmie tego obiektu, było również elastyczne podejście do potrzeb najemcy ze strony dewelopera, który zgodził się dla niego dostosować moduł magazynowy do przeładunków typu cross-dock. ” - mówi Anna Głowacz, Head of Industrial w AXI IMMO.            

O Panattoni Park Ruda Śląska  

Panattoni Park Ruda Śląska to jeden budynek magazynowy klasy A o powierzchni 33 500 mkw. zlokalizowany na Górnym Śląsku, oferujący elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Budynek przeznaczony jest zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Lokalizacja obiektu zapewnia dogodny dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych w regionie.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Konkurs: odpowiedz i wygraj Huawei Watch GT

 • 14.11.2018

Nie trać więcej czasu – Huawei Watch GT w T‑Mobile. Wodoodporny, wytrzymały i z baterią, która umożliwia korzystanie z zegarka bez ładowania nawet przez dwa tygodnie. Podpowiedź: MIKOŁAJKI niedaleko!

Firmy łączą siły w walce o czyste powietrze w Polsce. Ruszył program „Biznes kontra smog”

 • 12.11.2018

Zły stan jakości powietrza w Polsce skłonił działające w Krakowie firmy do aktywnego włączenia się w działania, których celem jest edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Z inicjatywy PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE, powstał program „Biznes kontra smog”, zrzeszający następujące przedsiębiorstwa: Akamai, Amway, Aon, CANPACK Group, Cisco, Hitachi Vantara, Herbalife Nutrition, Jacobs (Ch2M), Wilson HCG oraz Zurich Insurance Company LTD.

Bezpieczeństwo maszyn - bezpłatne webinarium

 • 09.11.2018

Grupa DEKRA zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone ocenie i redukcji ryzyka w bezpieczeństwie maszyn.

KN InteriorChain: easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

 • 07.11.2018

Kuehne + Nagel oraz EasyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO.