KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA

 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL
Opis działalności
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. to miejsce tworzone przez kilkudziesięciu prawników, adwokatów i radców prawnych, którzy wykorzystują swoje doświadczenie i umiejętności, by wspierać przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju ich biznesu.

Prawo gospodarcze, prawo własności intelektualnej, prawo nowych technologii, prawo korporacyjne, prawo budowlane to tylko niektóre obszary, w których działają, świadcząc kompleksowe usługi prawne zarówno na rzecz start-upów, jak i dojrzałych przedsiębiorstw, małych i dużych firm.

Łatwość dostosowywania do nieustannie zmieniających się wymagań rynku, praca na czterech kontynentach, możliwość obsługi klientów w pięciu językach, nowoczesne podejście do pracy, a także dynamizm działania czynią z prawników kancelarii niezastąpionych specjalistów.

Wysokie standardy pracy kancelarii są od wielu lat nagradzane w najbardziej prestiżowych prawniczych rankingach, takich jak ranking dziennika „Rzeczpospolita”,  Legal500 czy Chambers Global.

Notatki prasowe

E-doręczenia – na jakie zmiany powinni przygotować się przedsiębiorcy?

 • 27.05.2022

E-doręczenia to pierwszy krok ku wdrożeniu w życie projektu, umożliwiającego wysyłanie o odbieranie korespondencji między podmiotami publicznymi a niepublicznymi. Już od lipca obowiązek posiadania adresu do doręczeń elektronicznych zostanie nałożony na przedsiębiorców.

Czytaj więcej

Instytucje unijne na ostatniej prostej do wprowadzenia min. stawki podatkowej

 • 24.05.2022

Planowana reforma, nad którą obecnie debatuje Europarlament, może znacznie pokrzyżować plany przedsiębiorcom, korzystającym z możliwości prowadzenia swojej działalności gospodarczej w krajach UE o liberalnych prawach podatkowych.

Czytaj więcej

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!”

 • 20.05.2022

Sprawa dotycząca kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Zaniedbania sprawiły, że nad jedną z czołowych platform handlu odzieżą używaną wisi widmo poniesienia kosztów w kwocie ponad 5,3 mln. złotych. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.

Czytaj więcej

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

 • 18.05.2022

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Jej treść budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców i generuje prawny chaos.

Czytaj więcej

EKIPA HOLDING S.A łączy się z BBI S.A

 • 16.05.2022

Dzięki wsparciu prawników kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy" słynni polscy influencerzy dopięli swego - spółka Karola Wiśniewskiego, EKIPA HOLDING S.A połączyła się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. W wyniku tej operacji znacznie wzrosła wartość kapitałowa EKIPY.

Czytaj więcej

Ulga podatkowa zachętą do inwestowania w Venture Capital

 • 12.05.2022

Jakie warunki należy spełnić, by skorzystać na zmianach sprzyjających w inwestowanie w fundusze VC lub wspólnie z nimi? Specjalista z KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy o istotnych ulgach podatkowych.

Czytaj więcej

Nowa lista sankcyjna w związku z sytuacją na Ukrainie

 • 06.05.2022

Specjaliści KWKR - Mariusz Purgał i Magdalena Wielgosz - wyjaśniają, na co zwrócić szczególną uwagę przy nawiązywaniu przyszłych relacji biznesowych z podmiotami powiązanymi z Federacją Rosyjską i Białorusią, prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski.

Czytaj więcej

Postępowanie sądowe o usunięcie słupów i linii średniego napięcia zakończone sukcesem

 • 13.04.2022

Z satysfakcją informujemy o pomyślnym zakończeniu dla naszego klienta postępowania sądowego o usunięcie słupów i linii średniego napięcia wraz z obowiązkiem zapłaty na rzecz naszego klienta odszkodowania za ostatnie 10 lat. Postępowanie było toczone przeciwko wiodącemu w Polsce dostawcy energii elektrycznej.

Czytaj więcej

KWKR wyróżnione w trzech kategoriach Legal500 2022!

 • 12.04.2022

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasza Kancelaria otrzymała wyróżnienie w trzech kategoriach The Legal 500 2022: TMT, Private Equity, Data privacy & data protection! Jesteśmy zachwyceni tym, że nasza praca znalazła uznanie na światowym poziomie. Jest nam również niezmiernie miło za wszystkie pozytywne rekomendacje przesłane przez naszych klientów. Bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem oraz za możliwość dotychczasowej współpracy.

Czytaj więcej

Prowadzenie działalności B+R a pozytywna interpretacja IP Box

 • 15.03.2022

Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 23 listopada 2021 r. wydał przełomowy wyrok o sygn. akt II FSK 1049/21. Stwierdził w nim, że nie można żądać od podatnika ubiegającego się o interpretację indywidualną, aby we własnym zakresie rozstrzygnął on, czy podejmowane przez niego czynności stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38-40 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czytaj więcej
Wydarzenia

Zasada biznesowej oceny sytuacji – granice uzasadnionego ryzyka

 • 28.04.2022
 • PL 30-549, Kraków

Dla MMC Polska swoją wiedzą podzieli się nasza ekspertka, Paulina Opiełka, która opowie o zyskującej na popularności w Polsce zasadzie biznesowej oceny sytuacji (business judgement rule). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Czytaj więcej

Możliwości zatrudniania cudzoziemców przez polskich przedsiębiorców IT

 • 16.03.2022
 • PL 30-549, Kraków

Już dziś można się zapisać na nasze darmowe webinarium online współorganizowane wraz z Awareson! Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 13:00. Poprowadzą je wykwalifikowani eksperci: Piotr Grochowski oraz Anna Szczepowska, którzy opowiedzą o możliwościach prawnych oraz o praktycznych aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w branży #IT. Podczas webinarium omówimy m.in.: 🔹 projekty ułatwiające zatrudnianie specjalistów IT w Polsce, 🔹 ułatwienia ustawowe skierowane do ukraińskich obywateli, 🔹 ostatnie zmiany w prawie związane z zatrudnianiem pracowników.

Czytaj więcej

Aż czterech specjalistów KWKR na tegorocznej Akademii Spółek Kapitałowych

 • 25.03.2022 - 28.04.2022
 • PL 30-549, Kraków

Ruszyła Akademia Spółek Kapitałowych 2022. Przez kilka miesięcy można posłuchać licznych ekspertów z prawa spółek i prawa biznesowego, dzielących się za darmo swoją wiedzą i najnowszymi trendami branżowymi. W wydarzeniu weźmie udział aż czterech prawników z naszej Kancelarii: Mariusz Purgał, Paulina Opiełka, Agnieszka Haładyj-Janota, Mateusz Sordyl. Podczas spotkań omówią m.in. fundusze inwestycyjne, zakup spółki oraz inwestowanie w upadłości. Cykl spotkań odbywa się za darmo w formule online.

Czytaj więcej

KWKR dzieli się wiedzą na IT Security Trends

 • 03.03.2022
 • PL 30-549, Kraków

Jak powinno się zareagować w przypadku skutecznego ataku hakerskiego na firmę? Czas pełni wtedy kluczową rolę. W ciągu zaledwie 72 godzin trzeba ustalić szkodę, uzyskać jak najwięcej informacji o zdarzeniu oraz przygotować zgłoszenie naruszenia ochrony danych osobowych. Szybka reakcja pozwala zminimalizować szkody związane z atakiem. Brak reakcji oznacza poważne konsekwencje prawne i finansowe.

Czytaj więcej
Raporty

Komisja Europejska zakreśliła ramy pomocy publicznej dla przedsiębiorstw dotkniętych sytuacją w Ukrainie

 • 03.2022

23 marca 2022 r. Komisja Europejska w komunikacie numer C(2022) 1890 final, ogłosiła tymczasowe ramy kryzysowe pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w związku z wojną w Ukrainie. Chodzi tutaj nie tylko o straty będące bezpośrednio związane z rosyjską inwazją, takie jak zakłócenie łańcuchów dostaw produktów, które w normalnych okolicznościach byłyby sprowadzane z Ukrainy, ale też straty związane z sankcjami nałożonymi przez UE i USA na Rosję oraz związaną z nimi konieczność zakończenia lub ograniczenia współpracy z rosyjskimi partnerami biznesowymi. Komisja Europejska dostrzega również związek między inwazją na Ukrainę a wzrostem cen energii elektrycznej. Dlatego też przewiduje ramy wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu wskazanych wyżej okoliczności. Z tego powodu, w ocenie Komisji, zachodzi potrzeba podjęcia zorganizowanych działań pomocowych dla przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią komunikatu, Komisja przewiduje trzy rodzaje wsparcia.

Czytaj więcej

Nowe obowiązki sprawozdawcze dla tzw. „spółek nieruchomościowych” oraz ich wspólników

 • 03.2022

Znowelizowane w 2020 r. przepisy ustawy o CIT oraz ustawy o PIT wprowadziły nowe obowiązki sprawozdawcze dla tzw. „spółek nieruchomościowych” oraz ich wspólników. Dla większości podmiotów termin na ich realizacje upływa 31 marca 2022 roku. Mając na uwadze dość szeroki zakres podmiotów zobowiązanych do złożenia raportu, rekomendujemy jak najszybsze przeanalizowanie struktury majątkowej i własnościowej w posiadanych spółkach. Zapraszamy również do kontaktu w celu weryfikacji, czy są Państwo zobowiązani do spełnienia obowiązków sprawozdawczych.

Czytaj więcej

Pobyt Ukraińców w Polsce – praktyczne informacje

 • 03.2022

Ze względu na zbrojny atak Rosji na Ukrainę wielu obywateli Ukrainy straciło lub zostało zmuszonych, by w pośpiechu porzucić swoje gospodarstwa domowe i szukać pomocy u zagranicznych sąsiadów. Polska jest jednym z krajów, do których Ukraina ma dostęp niemalże natychmiastowy. Szybko też polscy urzędnicy zadecydowali o dodatkowych ułatwieniach formalnych dla ukraińskich uchodźców. Poniższy przewodnik to kompleksowa informacja o tym, jak obecnie wyglądają warunki przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami zweryfikowanymi przez naszych prawników. Wersję w trzech językach (polskim, angielskim i ukraińskim) można przeczytać również na stronie KWKR: https://koniecznywierzbicki.pl/pobyt-ukraincow-w-polsce-praktyczne-informacje/

Czytaj więcej

Spółka komandytowo - akcyjna. Wszystko co chciałbyś wiedzieć.

 • 02.2022

Spółka komandytowo-akcyjna zyskuje w ostatnich latach na popularności wśród osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej. Nie jest wykluczone, że zainteresowanie tą formą prawną będzie wzrastało na skutek zmian wynikających z Nowego Ładu. Jakie różnice zachodzą między S.K.A. a spółką komandytową, jakie wady i zalety wiążą się z działalnością takiej spółki i jakie czynności formalne będą konieczne do jej zawiązania – o tym wszystkim w niniejszym raporcie.

Czytaj więcej
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • PL 30-549 Kraków