Knight Frank Sp. z o.o.

 • Knight Frank Sp. z o.o.
 • ul. Mokotowska 49
 • 00-542 Warszawa
 • PL
Opis działalności

Knight Frank  to wiodący niezależny międzynarodowy doradca w nieruchomościach. Z siedzibą główną w Londynie, Knight Frank zatrudnia ponad 18 000 ekspertów w 523 biurach w 60 krajach. Grupa doradza zarówno indywidualnym właścicielom i kupującym, jak i znaczącym deweloperom, inwestorom i najemcom korporacyjnym. 

Polska spółka Knight Frank świadczy usługi między innymi z zakresu doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego, wycen nieruchomości, zarządzania nieruchomościami oraz wynajmu powierzchni komercyjnych. Sieć biur obejmuje Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Trójmiasto i Łódź.
Dowiedz się więcej o firmie na stronie www.knightfrank.com.pl
 
Notatki prasowe

Knight Frank ponownie Diamentem Forbesa

 • 19.02.2019

Firma doradcza Knight Frank po raz kolejny znalazła się na liście Diamentów Forbesa. Ten doroczny ranking obejmuje przedsiębiorstwa, które najdynamiczniej zwiększają swoją wartość.

Czytaj więcej

W Knight Frank powstał nowy Dział Doradztwa Strategicznego EMEA

 • 07.01.2019

Rolą nowego zespołu jest kompleksowe wsparcie właścicieli oraz najemców w zakresie efektywnego zarządzania przestrzenią biurową. Rekomendowane strategie eksperci poprzedzają wnikliwymi badaniami i analizami, korzystając z nowoczesnych narzędzi analitycznych.

Czytaj więcej
Raporty

Dwa rekordy na rynku biurowym we Wrocławiu

 • 02.2019

W 2018 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej we Wrocławiu powiększyły się o około 145.000 m2 w ramach zrealizowanych 13 projektów, co jest rekordowym wynikiem w historii tego rynku. W porównaniu z 2017 rokiem, wolumen ten jest niemal trzykrotnie wyższy (w 2017 roku nowa podaż wyniosła 54.000 m2 ). Mimo tak dużego przyrostu zasobów, stopa pustostanów w Stolicy Dolnego Śląska zmniejszyła się o 0,3 pp. na koniec roku w stosunku do grudnia 2017 roku. Było to możliwe dzięki wysokiemu zainteresowaniu powierzchnią biurową ze strony najemców, co jest odzwierciedlone w poziomie absorpcji, która w 2018 r. była rekordowa w historii wrocławskiego rynku i wyniosła 134.000 mkw. – wynika z danych firmy doradczej Knight Frank.

Czytaj więcej

Dobra passa na warszawskim rynku biurowym w 2018 roku

 • 02.2019

Elżbieta Czerpak, Dyrektor Działu Badań Rynku, Knight Frank Agnieszka Ilińska, Konsultant w Dziale Badań Rynku, Knight Frank Rok 2018 zakończył się pozytywnie dla warszawskiego rynku biurowego. Najwyższy w historii popyt na powierzchnię biurową oraz najmniejsza od lat nowa podaż dostarczona na rynek, przyczyniły się do spadku współczynnika pustostanów, który okazał się najniższy od 2012 roku. Deweloperzy widząc zainteresowanie po stronie najemców wciąż pozostają aktywni w stolicy, w wyniku czego na etapie budowy znajduje się rekordowy wolumen powierzchni biurowej.

Czytaj więcej

Rekordowy rok 2018 pod znakiem w transakcj portfelowych

 • 02.2019

Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych Knight Frank: Miniony rok można zaliczyć do wyjątkowo zaskakujących okresów w historii rynku inwestycyjnego w Polsce. Wolumen przejęć nieruchomości komercyjnych przekroczył 7,2 mld euro, co stanowiło wzrost o 2,3 mld euro (47%) w porównaniu z rokiem 2017. Tak wysoki wynik to w głównej mierze rezultat dynamicznego wzrostu na rynku komercyjnym, pojawiających się nowych podmiotów inwestycyjnych, a także awansu polskiej gospodarki w międzynarodowych rankingach. Ponadto inwestycjom sprzyjają niskie stopy procentowe, dobre nastroje konsumenckie i wysoki popyt na powierzchnie komercyjne.

Czytaj więcej
 • Knight Frank Sp. z o.o.
 • ul. Mokotowska 49
 • PL 00-542 Warszawa