Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

DBL Poznań Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul.Św. Wincentego 12

61-003 Poznań

Polska

Tel.

0048-61-6570910

Faks

0048-61-6570921Oddziały firmy

DBL Południe Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 74

42-500 Będzin

Polska

Tel.

502 042 566

DBL Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul. Sobieskiego 99

84-230 Rumia

Polska

Tel.

58 67 15 141Branże
Opis działalności

DBL świadczy usługi w zakresie wynajmu i serwisu odzieży roboczej oraz mat wejściowych, wspomagając pracodawców w obowiązku odpowiedniego wyposażenia zatrudnionego personelu. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1998 roku, natomiast początki działalności naszej firmy na terenie Niemiec sięgają 1895 roku. DBL to firma z tradycjami, dlatego bardzo cenimy sobie trwałe relacje z Klientami. Zależy nam na współpracy opartej na partnerstwie
i zaufaniu. Poza wspólną nazwą partnerów z Niemiec i Polski, grupę DBL łączy idea, aby poprzez swoją regionalną strukturę dopasować się do indywidualnych wymagań Klienta.
Bogata oferta produktów DBL począwszy od mat wejściowych, poprzez setki modeli odzieży roboczej,
a skończywszy na kilkudziesięciu rodzajach odzieży ochronnej pozwala sprostać potrzebom naszych Klientów.

Informacje prasowe
Z poczuciem własnej wartości jest jak ze sprawnością fizyczną – jeśli chcemy je udoskonalić, musimy ćwiczyć tak długo, aż osiągniemy satysfakcjonujące nas efekty.
Poczucie własnej wartości to taki stan, który możemy ciągle ulepszać, rozwijać i wzmacniać. Z charakterem zresztą jest podobnie- jeśli chcemy go właściwie ukształtować, powinniśmy ćwiczyć tak długo, aż osiągniemy satysfakcjonujące nas efekty.
W myśl logodydaktyki, koncepcji wspierającej rozwój człowieka, poczucie własnej wartości to podstawowa cecha charakteru zasługująca na wszystko, co dobre, to poczucie godności, ważności, niepowtarzalności, prawo do szczęścia i miłości zarówno dla siebie, jak i własnego ciała. To "wdrukowane" do podświadomości pozytywne informacje o sobie, właściwa i wysoka, ale jednocześnie adekwatna samoocena. Esencją poczucia własnej wartości jest zaufanie dla własnego umysłu i świadomość, że zasługujemy na szczęście. Potęga tego stwierdzenia polega na tym, że nie jest ono osądem czy przekonaniem, ale przede wszystkim czynnikiem motywacyjnym, który nas inspiruje do określonego zachowania. Określiłabym to układem sprzężenia zwrotnego, aczkolwiek poczucie własnej wartości wpływa na to, jak postępujemy a nasze zachowania z kolei wpływają z poczucia własnej wartości.

Lepiej poczuć się ze sobą i w relacjach z innymi

Jeśli ufamy swojemu umysłowi, podejmujemy konkretne proaktywne działania, a tym samym sprawiamy, że podnosimy jakość życia. Jednym słowem- działamy, szukamy rozwiązań, nie poddajemy się przeciwnościom losu. Jeśli nie ufamy swojemu umysłowi, jesteśmy mniej świadomi własnych działań, a więc bierni- co za tym idzie- mniej wytrwali w pokonywaniu trudności. Nie działamy, poddajemy się temu, co przynosi życie, doświadczamy niepowodzeń i tym sposobem zamykamy błędne koło myślenia, że jesteśmy "do niczego". Nie dostrzegamy w danej sytuacji, że pewne niepowodzenia wynikają z tego, że być może nie działamy na poziomie swoich najwyższych możliwości. Często dzieje się tak dlatego, że nie ufamy swoim umiejętnościom, nie dajemy sobie szansy na wykazanie się. Jeśli działamy w oparciu o schemat, w którym ufamy sobie, wzmacniamy poczucie własnej wartości. Wytrwale realizujemy nasze cele, wierzymy w siebie, działamy zwiększamy szansę na osiągnięcie sukcesu. Szanujemy siebie i wymagamy, aby inni odnosili się do nas z szacunkiem, wysyłamy sygnały i zachowujemy się w sposób zwiększający prawdopodobieństwo, że inni będą reagować podobnie. Nasze pierwotne przekonanie potwierdza się i umacnia.
Jeśli działamy w oparciu o schemat przeciwstawny- doznając porażki, popadamy w rolę ofiary, nie wyciągamy wniosków z własnych błędów, nie szanujemy siebie i innych, a tolerowanie braku grzeczności traktujemy jako rzecz oczywistą. Poczucie własnej wartości ma ogromny wpływ na wszystkie obszary naszego życia: nasze zachowanie się w miejscu pracy, nasze relacje z ludźmi, nasze osiągnięcia osobiste, w kim się zakochujemy, jak odnosimy się do naszych partnerów, dzieci, przyjaciół i- a może przede wszystkim- czy jesteśmy szczęśliwi.

Jak rozwijać poczucie własnej wartości?

Co zatem zrobić, aby rozwijać poczucie własnej wartości? Oto niektóre z technik:
- Powtarzać sobie często: kocham, lubię siebie.
- Mówić o sobie dobrze i nie pozwalać, aby inni mówili o mnie źle.
- Celebrować swoje sukcesy.
- Nie bać się nieznanego, sięgać po kolejne wyzwania.
- Zdobywać nowe umiejętności.
- Za każdym razem po zrealizowaniu czegoś z listy zadań na dzień, "odhaczyć" ten punkt.
- Traktować swoje ciało z miłością.
- Nie robić czegoś, na co nie mamy ochoty, co jest wbrew naszym wartościom tylko po to, aby ktoś nas lubił, kochał, nie opuścił.
- Wybaczać sobie i innym.
- Nie zadawać się z ludźmi, którzy nas niszczą lub wpływają demotywująco.
- Z wdzięcznością przyjmować komplementy.
- Stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie: kocham cię i zrobię wszystko, żebyś był/a szczęśliwy/a. Zadbam o twoje poczucie własnej wartości, twoje ciało, umysł, duszę.
- Pomyśleć o sobie, jak o małym dziecku i przypomnieć sobie, jak się opiekuje małym dzieckiem. Rozwinąć w sobie opiekuńczy głos.
- Zweryfikować na nowo swój scenariusz rodzinny, w którym zostaliśmy wychowani. On nie musi być nadal aktualny.
- W kontekście pracy nad sobą zrobić listę zadań, podzielić je na mniejsze etapy i weryfikować postępy. Cieszyć się z każdego najmniejszego sukcesu.
Warto pamiętać, że to my sami mamy wpływ na rozwój poczucia własnej wartości. Nie wzmocnimy go w tydzień ani w miesiąc. Wystarczy jednak pamiętać, że w zależności od posiadanego poziomu potrzebujemy adekwatnego czasu do jego rozwoju. Budujące jest, że nad poczuciem własnej wartości możemy systematycznie pracować i je rozwijać, dokładnie tak samo, jak każdą inną umiejętność.

Artykuł autorstwa Agnieszki Kazuś-Musiał- Prezesa Zarządu DBL Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o. oraz Członka Zarządu DBL Poznań Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

Każdy, kto chce mieć czystą podłogę w swojej firmie stosuje maty wejściowe. To jeden z prostszych sposobów na utrzymanie porządku bez żadnego wysiłku. Zadaniem maty jest zbieranie oraz pochłanianie brudu w taki sposób, aby nie przedostawał się on do dalszych pomieszczeń, dlatego też w okresie jesienno-zimowym są one szczególnie pomocne.

Odzież robocza musi przede wszystkim zapewniać ochronę pracownikowi oraz komfort w trakcie pracy. Ale czy odzież pracownicza może być również stylowa? To pytanie zadali sobie nasi projektanci, a w efekcie ich prac powstała kolekcja DBL Comfort Color. To ubrania robocze stworzone dla dobrego wyglądu i wyjątkowego komfortu. Ta nowoczesna linia odzieży roboczej przeznaczona jest dla szerokiej gamy odbiorców.

Pomimo, że wynajem odzieży roboczej jest bardzo wygodnym i przejrzystym rozwiązaniem w kwestii zaopatrywania pracowników w ubrania do pracy, temat ten nadal budzi wiele pytań. Dlatego postanowiliśmy zebrać te najczęściej zadawane i krótko na nie odpowiedzieć.

DBL to nie tylko usługi polegające na wynajmie oraz serwisowaniu odzieży roboczej. To również szeroko zakrojona działalność w różnych instytucjach i zaangażowanie w rozmaite projekty. Grupa DBL cały czas się rozwija, intensywnie szuka nowych rozwiązań i nie zwalnia tempa. Doświadczenie zdobywane przez nasz zespół przede wszystkim poprzez pracę z klientem jest dla nas niezwykle pouczające i inspirujące. Potrzeby naszych Klientów sprawiają, że nieustannie zmieniamy się na lepsze. Dzięki blisko dwudziestoletniej obecności na polskim rynku nasza firma może cieszyć się ogromnym doświadczeniem w obszarze biznesowym, jak również w sferze dotyczącej rozwoju i ciągłego doskonalenia.

Zbliża się lato. Ciepłe i długie dni to największe zalety tej pory roku. Każdy chętnie korzysta z letniej pogody, spędzając jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jednak upalne dni to nie tylko wypoczynek na łonie natury. Dla osób wykonujących swoją pracę na zewnątrz to bardzo trudny okres. Nadchodzące lato, a wraz z nim wysokie temperatury to również ogromne wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za wyposażenie pracowników w odzież roboczą.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma DBL zdobyła wyróżnienie w konkursie "Poznański Lider Przedsiębiorczości" w kategorii "Mały przedsiębiorca". Organizatorami plebiscytu są Prezydent Miasta Poznania oraz Starosta Poznański.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego cykl serwisowy DBL.

DBL Premium to ekskluzywna linia odzieży roboczej przeznaczona dla pracowników różnych branż m.in. przemysłu, logistyki, usług serwisowych czy transportu. W tej wyjątkowej kolekcji znalazły się: bluzy, ogrodniczki, spodnie długie i krótkie oraz kamizelki. Każdy z tych artykułów dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych. DBL Premium to wyjątkowa kolekcja, która łączy wyszukane wzornictwo z wygodą i funkcjonalnością. Mody krój, niebanalna kolorystyka i komfort noszenia są jednymi z licznych zalet tej odzieży.
Linia Premium to najwyższej klasy ubrania robocze dla osób, które nie lubią kompromisów w kwestii wyglądu personelu swojej firmy.

Firma DBL po raz kolejny została wyróżniona tytułem „Gazela Biznesu”.

Wiemy nie od dzisiaj, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, dlatego tak ważna jest identyfikacja wizualna firmy. Kreowanie pozytywnego wizerunku przyczynia się do uzyskania przewagi na rynku oraz wzrostu sprzedaży, a co za tym idzie- zwiększenie stabilności przedsiębiorstwa. Dzisiaj ubranie robocze pełni nie tylko funkcję ochronną. Odzież, jaką noszą pracownicy bez wątpienia wpływa na wizerunek całego przedsiębiorstwa.

Kwestia mat wejściowych niejednokrotnie pojawia się w pismach branżowych, ciągle jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że świadomość nieodzowności posiadania takowej przez klienta finalnego pozostawia duże pole do popisu handlowcom oraz osobom profesjonalnie zajmującym się tematyką utrzymania czystości w obiektach.

Pracodawca musi wyposażyć pracownika nieodpłatnie w odzież i obuwie robocze spełniające wymagania określone w normach krajowych, jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu oraz jeżeli wymagają tego względy bezpieczeństwa.