Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

DBL Poznań Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul.Św. Wincentego 12

61-003 Poznań

Polska

Tel.

0048-61-6570910

Faks

0048-61-6570921Oddziały firmy

DBL Południe Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 74

42-500 Będzin

Polska

Tel.

502 042 566

DBL Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.

ul. Sobieskiego 99

84-230 Rumia

Polska

Tel.

58 67 15 141Branże
Opis działalności

DBL świadczy usługi w zakresie wynajmu i serwisu odzieży roboczej oraz mat wejściowych, wspomagając pracodawców w obowiązku odpowiedniego wyposażenia zatrudnionego personelu. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1998 roku, natomiast początki działalności naszej firmy na terenie Niemiec sięgają 1895 roku. DBL to firma z tradycjami, dlatego bardzo cenimy sobie trwałe relacje z Klientami. Zależy nam na współpracy opartej na partnerstwie
i zaufaniu. Poza wspólną nazwą partnerów z Niemiec i Polski, grupę DBL łączy idea, aby poprzez swoją regionalną strukturę dopasować się do indywidualnych wymagań Klienta.
Bogata oferta produktów DBL począwszy od mat wejściowych, poprzez setki modeli odzieży roboczej,
a skończywszy na kilkudziesięciu rodzajach odzieży ochronnej pozwala sprostać potrzebom naszych Klientów.

Informacje prasowe
Z poczuciem własnej wartości jest jak ze sprawnością fizyczną – jeśli chcemy je udoskonalić, musimy ćwiczyć tak długo, aż osiągniemy satysfakcjonujące nas efekty.

Każdy, kto chce mieć czystą podłogę w swojej firmie stosuje maty wejściowe. To jeden z prostszych sposobów na utrzymanie porządku bez żadnego wysiłku. Zadaniem maty jest zbieranie oraz pochłanianie brudu w taki sposób, aby nie przedostawał się on do dalszych pomieszczeń, dlatego też w okresie jesienno-zimowym są one szczególnie pomocne.
Na rynku istnieje szeroki wybór tego typu produktów. Jednak należy pamiętać, że nie każda mata zagwarantuje porządek i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Dla wszystkich, którym zależy na maksymalnej czystości niezbędnym elementem są maty, które można prać. Oferują one o wiele wyższy poziom higieny, nie pozostaje na nich zapach i są zdecydowanie bardziej trwałe niż produkty jednorazowego użytku. Maty DBL składają się z stabilnego nylonu o wysokim skręcie (High-Twist Nylon) oraz najlepszej jakości podłoża wykonanego z kauczuku nitrylowego. Każda mata posiada krawędź o szerokości ok. 2,5 cm, która gwarantuje doskonałą przyczepność. Obie części łączone są pod ciśnieniem w wysokiej temperaturze. Taki proces produkcji gwarantuje doskonałą trwałość, a to przekłada się na długą żywotność produktu. Kauczuk nitrylowy sprawia, że mata w trakcie użytkowania nie przesuwa się i nie przekręca- po prostu zostaje na swoim miejscu. Ponadto jest elastyczna, a to wpływa pozytywnie na jej wytrzymałość. Ryzyko poślizgnięcia się na takiej macie jest praktycznie niemożliwe.
W matach standardowych włókna nylonowe barwione są przed ich skręcaniem, co gwarantuje wyjątkową odporność na ścieranie. Maty, na których nadruk przygotowywany jest według wzoru klienta włókna początkowo są białe, a dopiero na nich tworzy się odpowiedni wydruk. Dzięki temu ilość, wzorów i kolorów jest nieograniczona. Na matach wejściowych DBL można stworzyć dowolny nadruk jednocześnie nie tracąc na jej funkcjonalności.
Podczas wybierania odpowiedniej maty należy pamiętać, aby nie była ona zbyt mała. Goście powinni wykonać na niej od trzech do pięciu kroków, aby brud i wilgoć z butów zostały uwolnione i wchłonięte przez matę. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość wymiany lub prania takiej maty. W okresie jesienno-zimowym 1000 osób wnosi do pomieszczenia ok. 1 kg brudu. Należy przyjąć, że 1m2 maty jest w stanie przyjąć ok. 2 kg błota czy kurzu lub 2 litrów wody.
Stosowanie wysokiej jakości mat wejściowych niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze w pomieszczeniach firmowych jest zdecydowanie mniej zabrudzeń, a to przekłada się na zmniejszenie kosztów utrzymania czystości. Bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Gdy na zewnątrz panują trudne warunki, wniesiona pod butami woda czy śnieg zdecydowanie zwiększają ryzyko poślizgnięcia się. Odpowiednio zabezpieczone podłoże zdecydowanie ogranicza takie zagrożenie do minimum. Warto pamiętać o względach estetycznych stosowania mat wejściowych: te z logo firmy lub oryginalnym nadrukiem z pewnością zwrócą uwagę osób odwiedzających siedzibę przedsiębiorstwa.

W momencie wybrania odpowiedniej jakościowo maty tzn. takiej nadającej się do czyszczenia może pojawić się inny problem: nawet małe maty wejściowe nie pasują do zwykłej domowej pralki. Tylko pralnie przemysłowe, które dysponują specjalnymi pralnicami są w stanie zagwarantować maksymalną higienę. DBL świadcząc usługi wynajmu i serwisu mat wejściowych dba o regularną wymianę mat i ich odpowiednią pielęgnację.

Odzież robocza musi przede wszystkim zapewniać ochronę pracownikowi oraz komfort w trakcie pracy. Ale czy odzież pracownicza może być również stylowa? To pytanie zadali sobie nasi projektanci, a w efekcie ich prac powstała kolekcja DBL Comfort Color. To ubrania robocze stworzone dla dobrego wyglądu i wyjątkowego komfortu. Ta nowoczesna linia odzieży roboczej przeznaczona jest dla szerokiej gamy odbiorców.

Pomimo, że wynajem odzieży roboczej jest bardzo wygodnym i przejrzystym rozwiązaniem w kwestii zaopatrywania pracowników w ubrania do pracy, temat ten nadal budzi wiele pytań. Dlatego postanowiliśmy zebrać te najczęściej zadawane i krótko na nie odpowiedzieć.

DBL to nie tylko usługi polegające na wynajmie oraz serwisowaniu odzieży roboczej. To również szeroko zakrojona działalność w różnych instytucjach i zaangażowanie w rozmaite projekty. Grupa DBL cały czas się rozwija, intensywnie szuka nowych rozwiązań i nie zwalnia tempa. Doświadczenie zdobywane przez nasz zespół przede wszystkim poprzez pracę z klientem jest dla nas niezwykle pouczające i inspirujące. Potrzeby naszych Klientów sprawiają, że nieustannie zmieniamy się na lepsze. Dzięki blisko dwudziestoletniej obecności na polskim rynku nasza firma może cieszyć się ogromnym doświadczeniem w obszarze biznesowym, jak również w sferze dotyczącej rozwoju i ciągłego doskonalenia.

Zbliża się lato. Ciepłe i długie dni to największe zalety tej pory roku. Każdy chętnie korzysta z letniej pogody, spędzając jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jednak upalne dni to nie tylko wypoczynek na łonie natury. Dla osób wykonujących swoją pracę na zewnątrz to bardzo trudny okres. Nadchodzące lato, a wraz z nim wysokie temperatury to również ogromne wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za wyposażenie pracowników w odzież roboczą.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma DBL zdobyła wyróżnienie w konkursie "Poznański Lider Przedsiębiorczości" w kategorii "Mały przedsiębiorca". Organizatorami plebiscytu są Prezydent Miasta Poznania oraz Starosta Poznański.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego cykl serwisowy DBL.

DBL Premium to ekskluzywna linia odzieży roboczej przeznaczona dla pracowników różnych branż m.in. przemysłu, logistyki, usług serwisowych czy transportu. W tej wyjątkowej kolekcji znalazły się: bluzy, ogrodniczki, spodnie długie i krótkie oraz kamizelki. Każdy z tych artykułów dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych. DBL Premium to wyjątkowa kolekcja, która łączy wyszukane wzornictwo z wygodą i funkcjonalnością. Mody krój, niebanalna kolorystyka i komfort noszenia są jednymi z licznych zalet tej odzieży.
Linia Premium to najwyższej klasy ubrania robocze dla osób, które nie lubią kompromisów w kwestii wyglądu personelu swojej firmy.

Firma DBL po raz kolejny została wyróżniona tytułem „Gazela Biznesu”.

Wiemy nie od dzisiaj, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, dlatego tak ważna jest identyfikacja wizualna firmy. Kreowanie pozytywnego wizerunku przyczynia się do uzyskania przewagi na rynku oraz wzrostu sprzedaży, a co za tym idzie- zwiększenie stabilności przedsiębiorstwa. Dzisiaj ubranie robocze pełni nie tylko funkcję ochronną. Odzież, jaką noszą pracownicy bez wątpienia wpływa na wizerunek całego przedsiębiorstwa.

Kwestia mat wejściowych niejednokrotnie pojawia się w pismach branżowych, ciągle jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że świadomość nieodzowności posiadania takowej przez klienta finalnego pozostawia duże pole do popisu handlowcom oraz osobom profesjonalnie zajmującym się tematyką utrzymania czystości w obiektach.

Pracodawca musi wyposażyć pracownika nieodpłatnie w odzież i obuwie robocze spełniające wymagania określone w normach krajowych, jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu oraz jeżeli wymagają tego względy bezpieczeństwa.