Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Rondo ONZ 1

00-124 Warszawa

Polska

Tel.

0048-225577600

Faks

0048-225577601Branże
Opis działalności

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka powstała w 1993 roku. Od wielu lat jest jedną z największych, niezależnych polskich kancelarii prawniczych. Ma swoją siedzibę w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Doradza klientom łącząc liczne specjalizacje prawnicze z różnymi obszarami ich działalności.

Do grona klientów DZP należą inwestorzy działający m.in. w budownictwie, energetyce, instytucjach finansowych, nieruchomościach, telekomunikacji, branży FMCG, sektorze farmaceutycznym i służbie zdrowia oraz transporcie.

Atutem DZP jest zrozumienie zarówno prawnych, jak i biznesowych potrzeb klientów oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów. Szeroka sieć powiązań i relacji z kancelariami, firmami doradczymi, partnerami biznesowymi i stowarzyszeniami pozwala na doradztwo na rynku międzynarodowym.

Kancelaria DZP co roku plasuje się w ścisłej czołówce rankingu największych polskich kancelarii prawniczych dziennika Rzeczpospolita, a w 2012 roku otrzymała tytuł „Kancelarii X-lecia”, za długoletnią pozycję lidera branży.

Od 15 lat zdobywa liczne rekomendacje i utrzymuje wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach - Legal 500, Chambers & Partners, IFLR1000 i WTR 1000.

Informacje prasowe
19 grudnia został podpisany protokół przejęcia do eksploatacji bloku energetycznego 1075 MW zbudowanego w Elektrowni Kozienice należącej do spółki Enea Wytwarzanie.

Nasza kancelaria doradzała Enei Wytwarzanie sp. z o.o. przy realizacji tego najnowocześniejszego w Europie węglowego bloku energetycznego o mocy 1075 MW brutto. Blok opalany węglem kamiennym powstał w Świerżach Górnych k. Kozienic, a inwestycja jest warta 6,4 mld PLN. Nasze doradztwo polegało na pełnej obsłudze prawnej inwestora na końcowym etapie realizacji inwestycji, tj. w trakcie ruchu regulacyjnego i ruchu próbnego nowego bloku.

W poniedziałek (tj. 18 grudnia) firma FlixBus ogłosiła integrację z Polskim Busem, należącym do spółki Souter Holdings Poland sp. z o.o.
Prawnicy DZP zapewnili kompleksową obsługę prawną dla spółek Souter Holdings Poland i Souter Investments Limited w procesie strukturyzacji, negocjacji i zamknięcia transakcji z niemiecką spółką FlixMobility GmbH.
Jest to jedna z istotniejszych i bardziej zauważalnych transakcji na rynku transportu drogowego – dotyczy ona wyjątkowo rozpoznawalnej na polskim rynku marki Polskibus.com – komentuje Marcin Krakowiak, Szef i Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki DZP.

Projekt wymagał nie tylko wieloaspektowych analiz od strony prawnej, ale także dogłębnej wiedzy i zrozumienia zasad funkcjonowania branży transportowej – dodaje Marcin Krakowiak.

Z ramienia DZP projekt prowadzili eksperci Marcin Krakowiak, Szef i Partner, Anna Glapa, Partner, Maciej Zajda, Associate przy wsparciu Jarosława Konecko, Senior Associate, Krzysztofa Dyby, Senior Tax Manager oraz Associates Sylwii Kucy i Tomasza Zielenkiewicza.


Więcej informacji:
Emilia Zakrzewska-Koszel, E: emilia.zakrzewska-koszel@dzp.pl, T: 22 557 76 45

Niemiecki producent zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego - firma MTU Aero Engines AG z Monachium - i największy przewoźnik - Lufthansa Technik AG - utworzyły w poniedziałek (4 grudnia 2017 r.) spółkę joint venture pod nazwą EME Aero sp. z o.o.

Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie w fabryce w Jelczu-Laskowicach nową inwestycję w linię produkcyjną nowej generacji silnika benzynowego o pojemności 1,5 litra. Produkcja silników ruszy w 2020 r. Nakłady inwestycyjne projektu wyniosą 400 mln PLN, co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 mld PLN.

14 września w hotelu Courtyard Gdynia Waterfront przy ul. Jerzego Waszyngtona 19 w Gdyni odbędzie seminarium pt. "Prawo zamówień publicznych - konsekwencje wyroku TSUE w sprawie Esaprojekt" . Spotkanie poprowadzą eksperci ze Zespołu Prawa Zamówień Publicznych Domański Zakrzewski Palinka: Katarzyna Kuźma, Partner dr Wojciech Hartung, Counsel i Tomasz Michalczyk, Senior Associate.

17 maja, wspólnie z KPMG zapraszamy na spotkanie poświęcone tematyce wzoru umowy w formule "projektuj i buduj", który jest już stosowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w nowych przetargach drogowych. Podczas spotkania poruszymy przede wszystkim zagadnienia związane z najważniejszymi zmianami, jakie zaszły w stosunku do umów dotychczas stosowanych przez GDDKiA oraz omówimy praktyczne zagadnienia.

Zapewnialiśmy kompleksową obsługę prawną spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zakup nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Doradzaliśmy klientowi na każdym etapie prowadzonego postępowania. Co warte podkreślenia, było to jedno z pierwszych dużych postępowań - nie tylko w sektorze kolejowym, prowadzonych po znowelizowaniu prawa zamówień publicznych.

Prawnicy z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka doradzali przy uzyskaniu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej pomocy państwa dla sektora górnictwa węgla kamiennego w latach 2015-1018.

W ramach akcji "Zmieniamy zamówienia publiczne" zapraszamy na kolejne warsztaty pt. "Pierwsze doświadczenia w stosowaniu znowelizowanego Prawa zamówień publicznych – analiza, wymiana doświadczeń i (w końcu) pierwsze odpowiedzi". Warsztaty odbędą się 14 listopada w siedzibie Konfederacji Lewiatan i poprowadzą je eksperci ds. zamówień publicznych - Katarzyna Kuźma, Partner i Michał Wojciechowski, Senior Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

20 października br. koncern Toyota ogłosiła decyzję o realizacji w Polsce dwóch nowych inwestycji, obejmujących uruchomienie produkcji skrzyń biegów do samochodów hybrydowych w fabryce w Wałbrzychu oraz nowej generacji silników benzynowych w zakładzie w Jelczu-Laskowicach, o łącznej wartości ok. 650 mln zł. DZP wspiera Toyotę w procesie pozyskania pomocy publicznej dla tych inwestycji w postaci wsparcia finansowego zaoferowanego przez Ministra Rozwoju i Finansów w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 – 2020 jak również wsparcia z tytułu lokalizacji projektów na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

24 listopada zapraszamy na śniadanie biznesowe pt. "Zanieczyszczenie ziemi – jak zmierzyć się z tym problemem?". Spotykamy się o 9:30 w warszawskim biurze naszej kancelarii. O zanieczyszczeniach ziemi oraz wód podziemnych opowiedzą Państwu eksperci z Domański Zakrzewski Palinka - Daniel Chojnacki i Damian Szczygielski oraz Environmental Resources Management - Agata Godlewska- Hejduk.

Z początkiem października do zespołu kancelarii DZP na stanowisko Counsel dołączył Krzysztof Krak, który specjalizuje się w zakresie rozwiązań compliance oraz systemów przeciwdziałania korupcji i nadużyciom. Krzysztof Krak jest doświadczonym ekspertem w zakresie wdrażania rozwiązań analitycznych w obszarze organizacyjnym, szkoleniowym i informatycznym.

Już 18 października zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe pt. "WPGO i ich aktualizacje - nie daj się pominąć, zadbaj o swój interes". Spotykamy się o 9:30 w warszawskim biurze naszej kancelarii. O aktualizacjach WPGO opowiedzą Państwu eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Daniel Chojnacki, Agnieszka Łoniewska i Maciej Białek.

Am 18. Oktober, 9.30 Uhr bis 12.00 Uhr, findet im Warschauer Büro unserer Sozietät ein nächstes Geschäftsfrühstück statt, diesmal zum Thema der Aktualisierung der Abfallwirtschaftspläne. Die Vorträge werden von unseren Experten aus dem Infrastruktur und Energieteam: Daniel Chojnacki, Agnieszka Łoniewska und Maciej Białek gehalten. Wir laden Sie herzlich ein. Anmeldeschluss: 14. Oktober 2016. Mehrere Infos finden Sie auf unserer Webseite: https://www.dzp.pl/konferencje/2140-sniadanie-biznesowe-

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog – DZP dla środowiska (http://srodowisko.dzp.pl/), który jest prowadzony przez prawników z Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Blog skierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych problematyką ochrony środowiska.

Na początku września kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog prawniczy - IP Law Blog, który będzie poświęcony prawom własności intelektualnej.

Kancelaria DZP ma przyjemność poinformować, że czerwcu br. została uhonorowana nagrodą Employment Law Firm of the Year in Poland, a także Transport Law Advisory Firm of the Year in Poland. Te bardzo prestiżowe wyróżnienia zostały przyznane przez Corporate International Magazine na podstawie zestawienia najważniejszych transakcji kancelarii za rok 2009-2010.

Pod koniec lutego kancelaria Domański Zakrzewski Palinka jako pierwsza spośród największych kancelarii w Polsce uruchomiła specjalistyczny blog prawniczy - Life Sciences Law Blog, prowadzony przez prawników z Zespołu Doradztwa dla Branży Medycznej i Biotechnologii.