Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Balluff Sp. z o.o.

ul. Graniczna 21A

54-516 Wrocław

Polska

Tel.

0048-71-382-09-00Branże
Opis działalności

Bazująca na ponad 50-ciu latach doświadczeń, firma Balluff jest wiodącym producentem sensoryki z własną linią produktów sieciowych do każdego obszaru automatyzacji. Firma Balluff, z siedzibą w Niemczech, posiada międzynarodową sieć 54 oddziałów i przedstawicielstw.
Balluff jest wszechstronnym dostawcą oferującym szeroką gamę produktów pochodzących z jednego źródła. Wprowadza ciągłe innowacje, wykorzystuje najnowocześniejsze technologie oraz gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność. To nie wszystko: firmę Balluff charakteryzuje również wyjątkowa orientacja na klienta, niestandardowe rozwiązania, szybka obsługa na całym świecie i wysoki poziom wsparcia klienta.

Czujniki rozpoznające obiekty, najnowocześniejsza technologia pomiaru odległości, innowacyjna technologia RFID, czy też nowe rozwiązania w zakresie komunikacji przemysłowej: Balluff reprezentuje różnorodność technologiczną z najróżniejszymi zasadami działania i oferuje innowacyjne rozwiązania techniczne najwyższej jakości.

Informacje prasowe
IV edycja Konferencji odbędzie się w dniach 25-26 października 2017 r. we Wrocławiu.
Konferencja rozproszona Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to największe wydarzenie
w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0.
Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego.
Już po raz czwarty to nowatorskie przedsięwzięcie organizowane jest przez cztery firmy z obszaru automatyzacji procesów wytwarzania: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. W różnych miejscach na terenie Wrocławia uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi Fabryki Przyszłości. Twórców i organizatorów konferencji łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja - dynamicznie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska.
Podczas konferencji zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej efektywnie i skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej - Przemysł 4.0. Zgodnie z myślą twórców wydarzenia szczególnie istotne jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały ideę Przemysłu 4.0 oraz pokazanie konkretnych przykładów realizacji tej idei. Przemysł 4.0 jest ogromną szansą na rozwój również polskich firm i zyskanie przewagi konkurencyjnej.
Wiele miejsca w tegorocznej edycji poświęcone zostanie bezpieczeństwu danych produkcyjnych i zagadnieniom współczesnego projektowania. Będzie również mowa o tak ważnej kwestii jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić odpowiednio przygotowane kadry inżynierskie i techniczne.
Ponadto, w ramach trzeciej edycji konferencji organizatorzy zapraszają studentów wyższych uczelni technicznych do udziału w konkursie na koncepcję instalacji demonstracyjnej prezentującej ideę Przemysłu 4.0. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie konferencji www.przemysl40.pl w zakładce dla studentów. Uczestnicy mogą zgłaszać prace, które będą mieć w przyszłości wartość użytkową lub dydaktyczną. Na zwycięzców, których wyłoni Jury, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: 5 000 zł za I miejsce, 3 000 zł za II miejsce oraz 2 000 zł za miejsce III.
Czwarta edycja konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko idea
i rozwiązania, ale także doskonała okazja do spotkania i wymiany poglądów z krajowymi
i zagranicznymi ekspertami z zakresu automatyki przemysłowej oraz przedstawicielami przodujących uczelni technicznych w Polsce.
Konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie fabryki: szefów produkcji, dyrektorów technicznych, inżynierów produkcji, reprezentantów działów planowania i rozwoju, przedstawicieli utrzymania ruchu, projektantów i integratorów systemów automatyki.
Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. Konferencja rozpocznie się i zakończy
we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach trzech firm.
Konferencja rozproszona Przemysł 4.0, to dwa dni we Wrocławiu, pełne dynamiki i nowej wiedzy.
Zainteresowanych konferencją zapraszamy do rejestracji on-line na stronie www.przemysl40.pl

Po wygranej w roku 2013 oraz 2015 firma Balluff również w roku 2017 otrzymuje prestiżową nagrodę jako jeden z najlepszych na świecie dostawców koncernu Bosch.