Strona startowa

deutsch

Firmy członkowskie AHK Polska:

zaloguj

 

Bosch Rexroth Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 102/104

02-230 Warszawa

Polska

Tel.

0048-22-7381800

Faks

0048-22-7588735Oddziały firmy

BIURO GDAŃSK

ul. Galaktyczna 32

80-299 Gdańsk

Polska

Tel.

+48 (58) 5208990

Faks

+48 (58) 5525475

BIURO KATOWICE

ul. Wiejska 46

41-253 Czeladź

Polska

Tel.

+48 (32) 3635100

Faks

+48 (32) 3635101BIURO POZNAŃ

ul. Krucza 6

62-080 Tarnowo Podgórne

Polska

Tel.

+48 (61) 8167760

Faks

+48 (61) 8167764

BIURO RZESZÓW

ul. Hoffmanowej 19

35-016 Rzeszów

Polska

Tel.

+48 (17) 8658607

Faks

+48 (17) 8658770BIURO SZCZECIN

ul. Królowej Korony Polskiej 24

70-486 Szczecin

Polska

Tel.

+48 (91) 4836782

Faks

+48 (91) 4358977

BIURO WROCŁAW

ul. Wymysłowskiego 3

55-070 Nowa Wieś Wrocławska

Polska

Tel.

+48 (71) 364 73 20

Faks

+48 (71) 364 73 24Branże
Opis działalności

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. należy do koncernu Bosch Rexroth AG, światowego lidera w zakresie napędów i sterowań. Firma Bosch Rexroth to partner w zakresie aplikacji mobilnych, maszynowych i projektowych, a także automatyzacji przemysłu i aplikacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Firma Bosch Rexroth projektuje, produkuje i sprzedaje komponenty i systemy w ponad 80 krajach dla ponad 500 000 klientów.
Na rynku polskim marka Rexroth obecna jest od lat sześćdziesiątych. Wysoka, jakość i nowoczesność rozwiązań zyskały tak licznych klientów w Polsce, że w 1991 roku została podjęta decyzja o utworzeniu polskiej spółki. Aktualnie firma Bosch Rexroth posiada siedem Biur Regionalnych na terenie całej Polski: w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu. Ponadto firma posiada stale rozbudowywaną sieć partnerów handlowych na terenie całego kraju.
Wszechstronny program produkcyjny obejmujący kilka branż, fachowa wiedza inżynierska, profesjonalne podejście do klienta, oraz szkolenia techniczne na wysokim poziomie, to atuty firmy Bosch Rexroth.

Informacje prasowe
Ruszyły zapisy do kolejnej edycji programu edukacyjnego dla gimnazjalistów

Strawberries require a high level of speed, as the harvested fruit must be packaged and sent in the shortest amount of time so that they are fresh when purchased and eaten. This is why the Spanish CORA cooperative use Rexroth’s VarioFlow chain conveyor system.

Plany zbudowania nowej Opery w Krakowie sięgają początku lat 90. Ówczesny projekt zakładał zbudowanie nie tylko budynku Opery, lecz także zaplecza technicznego dla innych teatrów i miejsc wystawowych Krakowa. Ze względu na brak funduszy projekt ten, po krótkim okresie realizacji, został wstrzymany.

Szczytowe osiągnięcie poprzez technikę elektrycznego napędu bezpośredniego przedstawia Rexroth oferując nowy silnik momentowy IndraDyn T. Nowoopracowana seria składa się z różnych co do wielkości i długości silników i oferuje maksymalne momenty obrotowe do 4.500 Newton/metrów przy znamionowych prędkościach obrotowych od 100 do 750 min-1. Przy tym IndraDyn T zapewnia ekstremalnie niską pulsację momentu obrotowego.

Codziennie około 20 ton wyrobów cukierniczych z kruchego ciasta opuszcza fabrykę United Biscuits w miejscowości Zaandam w Holandii. Te chrupiące ciasteczka muszą być transportowane z wielką ostrożnością , nawet już po zapakowaniu w pudełka. Przenośnik łańcuchowy VaroFlow S transportuje ciasteczka od jednej maszyny pakującej do następnej.

W czasie naszych spotkań z konstruktorami maszyn branży spożywczej często pojawia się pytanie jak sterować pracą siłowników w środowisku wilgotnym, powodującym przyspieszoną korozję? W jaki sposób uzyskać odporność na wysokie ciśnienie, temperaturę oraz skład chemiczny strumienia środków myjących stosowanych do mycia maszyn spożywczych? W jaki sposób osiągnąć trwałość i wysoką niezawodność precyzyjnych zaworów rozdzielających, pracujących w trudnych warunkach w przemyśle spożywczym i chemicznym.

Firma Bosch Rexroth rozszerza typoszereg swoich napędów oferując dodatkowe silniki synchroniczne oraz innowacyjną koncepcję chłodzenia dla systemów o napędzie bezpośrednim. Nowa linia sterowników IndraDrive Cs ECONOMY ustanawia na przykład nowe standardy w zakresie oszczędności i bezpieczeństwa typowych aplikacji małej mocy.

Moduły liniowe składają się z różnych mechanicznych, elektronicznych i elektrotechnicznych komponentów. W gotowych do zabudowy modułach liniowych Rexroth pojedyncze części są, w zależności od aplikacji, optymalnie dopasowane i zintegrowane.

Serwis firmy Bosch Rexroth Sp. z o. o. został utworzony z myślą o zapewnieniu naszym klientom profesjonalnego wsparcia, zarówno
praktycznego jak i teoretycznego, w zakresie eksploatacji układów napędu i sterowania wszystkich naszych branż. Chcemy dzielić się
wiedzą na temat działania i możliwości naszych wyrobów, układów i systemów, albowiem tylko w ten sposób nasze produkty będą mogły osiągnąć pełnię swoich możliwości, minimalizując koszty działalności przedsiębiorstw naszych klientów.

Automatyzacja procesów podawania detali i orientowania ich w przestrzeni roboczej przy pomocy elementów pneumatycznych wymaga zastosowania chwytaków o wysokiej precyzji działania. Podstawowe kryteria ich doboru to: prosta i zwarta konstrukcja, stabilna siła lub moment zacisku, powtarzalność i synchronizacja ruchu szczęk oraz wysoka trwałość.

Dzieki hydraulicznym systemom nadążania za promieniowaniem słonecznym firmy Bosch Rexroth optymalizuje współczynnik
sprawności stosowanych na całym świecie elektrowni słonecznych. Rynny paraboliczne są płynnie przemieszczane.

Oparte na kontrolerach otwarte rozwiązanie programowalnych sterowników logicznych najnowszej generacji

Odkryj nieograniczone możliwości metropolii, która ma wiele twarzy: Control City z niecierpliwością czeka na ciebie! Stolica technologii sterowania łączy ze sobą wszystkie elementy składowe systemów sterowania dostarczając optymalne rozwiązania w dziedzinie automatyki – a tym samym zapewniając maksymalne bezpieczeństwo przyszłych rozwiązań.

Od grudnia 2008, szwedzka firma Hägglunds Driver AB stała się częścią firmy Bosch Rexroth AG. Rozszerzenie oferty produktowej o produkty i systemy Hägglunds, ułatwia liderowi w zakresie napędów i sterowań , jakim jest Bosch Rexroth, zwiększenie udziału w obecnie najlepiej rozwijających się branżach tj. energii odnawialnej, górnictwie odkrywkowym, transporcie materiałów.
back